UWAGA!

OBYCZAJE ZA MIEDZĄ: Boks na pokładzie

Zachowanie polityków nie zawsze licuje z ich statusem. Wielokrotnie społeczeństwo mogło przekonać się na własne oczy (np. podczas transmisji obrad parlamentu), że ich reprezentanci lekceważą sobie nie tylko dobre polityczne obyczaje, ale nawet nie potrafią utrzymać swoich nerwów na uwięzi. Prowodyrem wielu skandali w Rosji jest Władimir Żyrinowski, którego publiczne wypowiedzi, jak i zachowanie, najpierw szokowały, a z czasem stały się folklorem rosyjskiej polityki.

Okazuje się, że kaliningradzcy politycy również nie potrafią trzymać swoich nerwów na uwięzi. Dwaj lokalni politycy (Leonid Gorbienko i Walerij Ustjugow) tak zioną do siebie nienawiścią, że wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do zademonstrowania wzajemnej niechęci. Były gubernator obwodu Leonid Gorbienko, który przegrał ubiegłoroczne wybory, o swoją porażkę obwinia m.in. Walerija Ustjugowa, byłego spikera Dumy obwodowej, będącego jednocześnie inicjatorem skutecznej koalicji.
     Gorbienko i Ustjugow wracali samolotem popołudniowym rejsem z Moskwy do Kaliningradu. Ogromnym zaskoczeniem dla pasażerów okazało się zachowanie byłego gubernatora Gorbienki, który na chwiejnych nogach podszedł do deputowanego Ustjugowa i wymierzył mu cios pięścią. Deputowany zrobił unik. Rozdrażniło to byłego gubernatora jeszcze bardziej. Mamrocząc coś pod nosem, zadał drugi, także niecelny cios. Pasażerowie usiłowali go uspokoić. Udało się im nawet posadzić go na miejsce. Były gubernator nie dał jednak za wygraną. Po kilku minutach ponowił atak. Tym razem cios był celny. Ustjugow, rosyjski parlamentarzysta, został uderzony pięścią w twarz. Niespodziewany atak przerodził się w szamotaninę na pokładzie lecącego samolotu. Sprowokowany Ustjugow wstał z miejsca i w przejściu między fotelami silnie pchnął podchmielonego napastnika. Były gubernator upadł... Dopiero po pewnym czasie pasażerowie z ogromnym trudem posadzili go z powrotem w fotelu.
     Przeciwko byłemu gubernatorowi toczy się teraz postępowanie karne z powództwa cywilnego. Główny zarzut - to chuligaństwo i naruszenie wolności osobistej.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama