UWAGA!

Od dzisiaj zmiany w obostrzeniach

 Elbląg, Od dzisiaj zmiany w obostrzeniach
fot. Anna Dembińska

Od poniedziałku (1.02) sklepy w galeriach handlowych są już otwarte, zniesiono też godziny dla seniorów. W placówkach handlowych nadal obowiązuje limit osób, wymóg noszenia maseczek i zachowania dystansu.

Rząd podtrzymał większość z dotychczasowych obostrzeń do 14 lutego br. Wyjątkiem jest otwarcie sklepów w galeriach i centrach handlowych i otworzenie instytucji kultury: muzeów i galerii sztuki. Sklepy funkcjonują w reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych obowiązują limity: jedna osoba na 10 m kw. w sklepach do 100 m kw. lub jedna osoba na 15 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Obowiązuje też wymóg noszenia maseczek i dezynfekcja rąk. Od 1 lutego zniesiono godziny dla seniorów. W centrach handlowych nadal nie działają place zabaw i siłownie, a restauracje i kawiarnie mogą wydawać jedzenie tylko na wynos i na dowóz.
       Do 14 lutego br. zawieszona jest wciąż działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness.

Ograniczona pozostaje działalność hoteli. Rozszerzono jednak krąg osób, które mogą z nich korzystać o członków komisji i zespołów właściwych w sprawach egzaminów adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, komorniczego, egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego, a także o osoby uczestniczące w przygotowaniu i organizacji tych egzaminów oraz członków komisji egzaminacyjnych przeprowadzających egzaminy związane z uprawnieniami wynikającymi z przepisów o transporcie drogowym, kierujących pojazdami, przewozie towarów niebezpiecznych, dozorze technicznym, w związku z wykonywaniem zadań służbowych.

oprac.daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Otworzyć hotele siłownię i baseny do ku. .. Nędzy. Co za chory kraj jordl
 • Zamknąć kościoly. Pomoc bóg jest wszędzie. Ciemnota oj ciemnota w narodzie straszna. Mamy, XXI wiek przypominam ciemności pisowej
 • Ja lecę na carfur po bluzkę bo jest mój rozmiar będę przed 9-ta
 • Siłownie i baseny okazują się być kluczowe do przeżycia, dla niektórych. Z takim podejściem plus brak dystansu, maski na brodzie albo ich brak, codzienne wizyty dyskontach, beztroska służb miejskich w zakresie obostrzeń w środkach komunikacji itd. , będzie to historia ciągle opowiadana na nowo.
 • Kto ma zachorować to zachoruje. Prosta sprawa. Jak się boisz śmierci to siedź w domu, daj znać, pomogę, zakupy Ci zrobię, ale nie róbcie syfu, że wspieracie partie polityczna, która morduje gospodarkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  49
  11
  Otwierać wszystko(2021-02-01)
 • A tak z perspektywy czasu to na jakiego grama w ogóle te galerie zamykali na styczeń? Po co to było? Chyba po to żeby naród trzymać na smyczy króciutko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  7
  działkowicz radosny(2021-02-01)
 • @Otwierać wszystko - Dwie linijki tekstu, a bzdura na bzdurze. Podziwiam szeroki wachlarz problemów podjętych i omówionych w tak krótkim wywodzie.
 • Nareszcie otworzyli muzea, tyle na to czekałem, brawo PIS, nareszcie będzie gdzie pójść z rodziną :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  Papa Smurf(2021-02-01)
 • Covid istnieje ale zgony z powodu grypy wyparowały w 2020 (spadek o 95% pisało WP o tym przedwczoraj). Zresztą nawet jeśli boisz się covida to podziekuj mocodawcom którzy w laboratoriach stworzyli tego wirusa a teraz chcą na nim zarabiać. Myśl czlowieku. Na osobach które osobiście znam zauważyłem ewidentną zależność że covida złapali Ci którzy bezmyślnie nosili 24h maski a zauważyłem że nikt ich nie zmienia nawet co godzine - więc grzybica płuc, posocznica czy POChP i Covid są wtedy murowane! A jak niedlugo wprowadzą jeszcze bardziej szczelne maski (już są przymiarki na zachodzie)to dopiero załamią się statystyki. Najlepiej założcie sobie maski z folii ta bedzie 100% chronić przed wirusem
 • Nie chodzisz do kościoła to nie zabraniaj chodzić innym, kogo uważasz za ciemnotę? Ja chodzę i wielu moich znajomych, człowiek kulturalny potrafi uszanować przekonania innych, co innego burak ze słomianym wiechciem zamiast skarpet.
 • @emeryt_68 - ""jak sie boisz covida to podziękuj mocodawcom(?)którzy w laboratoriach stworzyli tego wirusa. .. ''Logika tego wywodu obezwładnia. .. .
 • @emeryt_68 - Dobre.
Reklama