UWAGA!

Od lipca czy dopiero, gdy pojadą

 
Elbląg, Od lipca czy dopiero, gdy pojadą
fot. WS

Podwyżka cen za przejazdy komunikacją miejską miała wejść w życie od marca. Na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej ma być przeniesiona na lipiec. Jerzy Wilk uważa, że powinna zacząć obowiązywać dopiero wówczas, gdy po remontach zostanie przywrócona komunikacja tramwajowa.

Na dzisiejszej (18 lutego) konferencji prasowej Jerzy Wilk, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu mówił m.in. o podwyżce cen biletów za przejazdy komunikacją miejską. Stosowną uchwałę Rada Miejska przyjęła w listopadzie ubiegłego roku. Jerzy Wilk przypomniał dziś, jak już wtedy mówił, że najpierw trzeba uruchomić komunikację tramwajową, zwłaszcza w rejonie Placu Słowiańskiego, a dopiero wówczas będzie można mówić o podwyżkach.
       – Uchwała została jednak podjęta, podwyżki miały wejść w życie od marca tego roku – mówił. – Teraz klub radnych Platformy Obywatelskiej zaproponował, żeby podwyżki zaczęły obowiązywać od 1 lipca , w czerwcu ma być wznowiony ruch tramwajowy na Placu Słowiańskim.
       Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości na jutrzejszą sesję RM przygotował wniosek, aby podwyżkę odłożyć do czasu rzeczywistego zakończenia remontu. – Dzisiaj nikt nie może potwierdzić, czy rzeczywiście 1 lipca zostanie uruchomiony Plac Słowiański, czy pojadą nim tramwaje – twierdzi Jerzy Wilk.
       Sam pomysł uważa za sensowny, choć nie bez znaczenia była tu perspektywa referendum w sprawie odwołania prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka i Rady Miejskiej.
       – Wielokrotnie przekonywaliśmy radnych PO, że w sytuacji, gdy ruch w mieście jest bardzo utrudniony w wyniku prowadzonych remontów i gdy nie jeździ część tramwajów, wprowadzanie tak znaczących podwyżek cen biletów jest dla ludzi krzywdzące – wyjaśniał Jerzy Wilk. – Dopiero widmo referendum sprawiło, że radni Platformy wzięli sobie nasze uwagi do serca. Podwyżki cen biletów należy jednak wprowadzić nie 1 lipca, ale dopiero po zakończeniu przebudowy ulic w centrum miasta. Nasz klub wystąpi na wtorkowej sesji z taka właśnie inicjatywą – zapowiada.
       Co postanowią radni, okaże się jutro.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • sens tej POdwyżki jest 1.09.2013r.
 • .. .. a co z obniżeniem podatków od nieruchomości dla lokali znajdujących się przy ul. 1 Maja? Przecież tam przez ten remont jest kompletna "plaża". Handlowcy albo uciekają albo. .. zamkną interesy / zwalniając personel/. Czy w tym roku miasto nie może im pomóc skoro nie gwarantuje warunków sprzed remontu?
 • Jutro Rada Miejska w Elblągu przegłosuje nowelizację uchwały o Strefach Płatnego Parkowania. Co to oznacza dla nas mieszkańców ? Ano oznacza, iż stoi przed prezydentem miasta i jego służbami możliwość wprowadzenia opłat za parkowanie w całej strefie. Stref jest dziesięć i obejmują swoim zasięgiem połowę Elbląga Oznacza to, iż za samo zamieszkiwanie w takiej strefie i parkowanie na publicznej ulicy będziemy my mieszkańcy tej ulicy musieli wnosić opłaty: miesięczne, kwartalne, półroczne albo roczne. Nasi znajomi, którzy przyjadą do nas będą musieli wykupić bilety parkingowe aby zgodnie z przepisami zaparkowć samochód. Może dotyczyć to całych stref. Uchwała o której piszę jest uchwałą, która uderzy nas mieszkańców najbardziej finansowo. Z Elbląga chcą radni pod tym względem zrobić Londyn
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czujny mieszkaniec(2013-02-18)
 • Nowelizacja uchwały o Strefach Płatnego Parkowania pozwoli wydrenować z mieszkańców miasta ostatnie grosze. Zapamiętajmy, kto będzie głosował za przyjęciem tej uchwały. Jest to najbardziej fiskalna uchwała dla mieszkańców naszego miasta na tej sesji. Czy dziennikarze w naszym mieście tego nie widzą. Jakie wnioski uwzględnia ta zmiana? Jeden jedyny jaki widzę to nabicie dziurawej kasy miasta resztkami pieniędzy mieszkańców. Ta nowelizacja to kpina z mieszkańców Naszego Miasta. Myślę, że radni opozycji na wizji TV Elbląg w czasie sesji otworzą oczy mieszkańcom na co zezwala urzędującej władzy podjęcie tej uchwały. Do boju Panie Wilk. Czas Na Nasz Elbląg. Koniec wprowadzania uchwał fiskalnych tylnymi drzwiami. Elbląg to nie miasto idiotów jak myśli urzędujące Peło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czujny mieszkaniec(2013-02-18)
 • Czym się tu przejmować, będziecie podwyższać ceny biletów mniej pasażerów będzie korzystać i więcej będziecie dotować, znów podwyższycie będzie jeszcze mnie pasażerów i jeszcze więcej będziecie dotować aż będą kursować autobusy i tramwaje widma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lolelb(2013-02-18)
 • Tak jak były tu na portelu wpisy że mieszkańcy lokali komunalnych mają za tanie mieszkania za darmo, bardzo dobrze że podwyższają czynsze tak samo my komunalni mówimy wprowadzić płatne parkingi analogicznie do przytoczonych wpisów dlaczego z naszych podatków mamy utrzymywać parkingi kupiłeś mieszkanie nie kawałek drogi to że jest pod twoim oknem nie znaczy że to jest twoje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kij ma dwa końce(2013-02-18)
 • Chodniki też powinny być płatne, dlaczego z naszych podatków robi się chodniki, niech piesi płacą:)
 • I w ten oto prosty sposób nikt już nie zapyta dlaczego bilety mają być droższe mimo niskiej jakości serwowanej nam komunikacji.Wszyscy licytują się od kiedy będą droższe,cieszą się że nie od marca,nie od maja... Nieźle to ktoś wykombinował.Szacun za sam pomysł ale pewnie pracuje nad tym sztab ludzi,specjalistów od psychologii tłumu...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_69199(2013-02-18)
 • Czyli radny Wilk jest za podwyżkami tylko nie w tym terminie. Bez kasy nie będzie lepszej trasy. Taka prawda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciej(2013-02-19)
 • panie radny Wilk gdzieś pan był przez ostatnie 2 lata. ?!
 • Chyba 12 lat! Tyle trwa brzeczenie i narzekanie tego Pana kreującego się na kolejnego cudotwórce!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nosił_Wilka(2013-02-19)
Reklama