UWAGA!

Od listopada Budzelewski, od grudnia Barton

 
Elbląg, Dariusz Barton, prezydent Jerzy Wilk, wiceprezydent Marek Pruszak i Andrzej Budzelewski
Dariusz Barton, prezydent Jerzy Wilk, wiceprezydent Marek Pruszak i Andrzej Budzelewski (fot. AD).

Andrzej Budzelewski będzie od 1 listopada zastępcą dyrektora Departamentu Kultury Sportu i Turystyki odpowiedzialnym za sport, natomiast Dariusz Barton od 1 grudnia obejmie stanowisko miejskiego konserwatora zabytków. Obaj są doświadczonymi urzędnikami.

Prezydent Jerzy Wilk przedstawił ich podczas wczorajszej (22 października) konferencji prasowej.
       Andrzej Budzelewski miejskim sportem zajmuje się od końca lat osiemdziesiątych. Z obsadzeniem tego stanowiska wiąże się następująca historia: informacja o konkursie na szefa miejskiego sportu pojawiła się na stronach internetowych Urzędu Miejskiego, ale szybko zniknęła. Konkurs został przez prezydenta Wilka anulowany.
       – Doszedłem do wniosku, że nie trzeba szukać daleko, żeby znaleźć to, co jest pod nosem – wyjaśnia całą tę sytuację Jerzy Wilk. – Pan Andrzej Budzelewski pracował na podobnym stanowisku przed kilku laty, był wtedy naczelnikiem Wydziału Sportu w Urzędzie Miejskim. W związku z tym po tych ostatnich perypetiach, które mamy z Departamentem Sportu, wydaje mi się, że aby uspokoić sytuację lepiej postawić na osobę, która ma doświadczenie, potrafi się w tym wszystkim odnaleźć, dlatego pan Andrzej Budzelewski z dniem 1 listopada obejmie funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki.
       Natomiast Miejskiego Konserwatora Zabytków wyłoniono w drodze konkursu.
       – Pan Dariusz Barton wygrał ten konkurs i to po silnej rywalizacji, ale wygrał jednogłośnie – mówi Jerzy Wilk. – Byłem członkiem komisji, więc wiem, jak to wyglądało. Rywalizacja była naprawdę trudna, startowały osoby z Torunia, Gdańska, osoby z doświadczeniem. Pan Dariusz Barton ma również duże doświadczenie na stanowisku konserwatora i jest osobą, która kierowała wieloma instytucjami.
       Dariusz Barton cztery lata był miejskim konserwatorem zabytków w Malborku, wcześniej był m.in. dyrektorem Teatru Dramatycznego w Elblągu (tak się wtedy nazywał Teatr im. Aleksandra Sewruka). Swoje nowe stanowiska obejmie z dniem 1 grudnia.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama