UWAGA!

Od przedszkolaka do mistrza świata

 Być może wśród tych dzieciaków są przyszli mistrzowie
Być może wśród tych dzieciaków są przyszli mistrzowie (fot. nadesłane)

Ruszyła druga edycja programu pn ,,Sportowe Przedszkole’’. Dzieci w wieku od 4 do 7 lat, raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach, które odbywają się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej. Może wyrosną z nich przyszli mistrzowie świata? Rozmawiamy z pomysłodawcą tego projektu Sławomirem Nowakiem.

Co to jest „Sportowe Przedszkole”?
       Sławomir Nowak: Sportowe Przedszkole jest to nazwa programu zajęć sportowych dla dzieci, dziewczynek i chłopców od 4 do 7 roku życia, uruchomiony przez Agencję Turystyki Aktywnej ,,Słoik’’- www.sloik.com.pl która zajmuje się organizowaniem koloni i zimowisk. Spotkania odbywają się raz w tygodniu - w poniedziałki od godziny 16.45 do 17.45 w hali CSB przy Al. Grunwaldzkiej. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, a prowadzą je instruktorzy sportu o specjalnościach z różnych dyscyplin. Przeważają ćwiczenia i zabawy z piłkami więc główny nacisk kładziony jest na takie dyscypliny sportu, jak piłka nożna , piłka ręczna , koszykówka ,siatkówka. Do przeprowadzania zajęć używamy również dużej ilości różnorakiego sprzętu do ćwiczeń dostosowanego do tej grupy wiekowej . Są to kolorowe słupki, poprzeczki, drabinki . Dysponujemy również ogromnym, specjalistycznym torem przeszkód dla małych dzieci, który co jakiś czas rozstawiamy do ćwiczeń. Nowoczesny obiekt hali CSB stwarza dzieciom dodatkowo wspaniałe warunki w postaci profesjonalnych wygodnych szatni i ogromnej przestrzeni do ćwiczeń i zabaw ruchowych pod dachem. Nasze elbląskie, dzienne przedszkola, jak większość w kraju, nie są wyposażone w przestronne sale gimnastyczne, kiedy więc przychodzi deszczowa jesień, plucha i chłody zimy dzieciom zamkniętym w ciasnych budynkach brakuje przestrzeni i ruchu. Program ,,Sportowe Przedszkole’’ chce więc wypełnić tą lukę, a także od wczesnego dzieciństwa rozpocząć wychowanie w kulturze fizycznej.
      
       Gdzie odbywają się zapisy do „Sportowego Przedszkola”?
       Jest taka możliwość każdorazowo przed i po zajęciach „Sportowego Przedszkola” .Wystarczy poprosić instruktora o kartę zgłoszeniową. Na miejscu można również uzyskać wszelkie dodatkowe informacje odnośnie np. odpłatności, ponieważ wynajęcie hali i instruktorzy utrzymywani są ze składek rodziców. Można również zadzwonić pod numer kom. 501 214 872 , odwiedzić stronę internetową www.sportoweprzedszkole.pl lub napisać e-mail na adres: sloik26@wp.pl lub sportoweprzedszkole@sloik.com.pl . Proszę dzwonić lub pisać - odpowiemy na każde pytanie.
      
       Jak dziecko powinno być przygotowane do zajęć i o czym powinni pamiętać rodzice?
       Dzieci powinny mieć strój sportowy, ale najważniejsze są buty. Powinny to być „halówki” o jasnej podeszwie. Należy również pamiętać o napojach - najlepiej mała butelka wody niegazowanej. Rodzice nie powinni wchodzić na salę. Jest dla nich miejsce na trybunach. Powinni pamiętać, że dziecko musi ich widzieć i wiedzieć, że są w pobliżu. Są to zajęcia dla małych dzieci i różnią się one od treningów w starszym wieku. Maluchy poprzez ruch mają się dobrze bawić. Podczas godzinnych zajęć będą zdarzały się waszemu dziecku momenty dekoncentracji , braku zainteresowania , nadpobudliwości , braku reakcji na polecenia , drobne konflikty z innymi dziećmi. Wasze dzieci, tak samo jak my, dorośli mogą mieć dni złego humoru, przemęczenia czy senności, a na drobne niepowodzenia w ćwiczeniach mogą reagować płaczem lub zniechęceniem. Należy więc pamiętać, że są to reakcje w tak wczesnym wieku jak najbardziej normalne. Oczywiście, ciągłe zmiany tempa prowadzonych zajęć oraz różnorodność zabaw ,ćwiczeń i przyrządów mają temu zaradzić i spowodować skupienie jak największej uwagi naszych małych podopiecznych.
      
       Czy w tym rok przewidujecie nowości programowe, promocje?
       Zakupiliśmy dodatkowy sprzęt i chcemy na niektórych zajęciach poświęcić około 10 minut zabawom ruchowym dotyczącym bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W przygotowaniu są również specjalne promocje dla dzieci, ale i dla rodziców. Nie mogę zdradzić szczegółów. Powiem tylko że będzie to związane z propagowaniem aktywnego trybu życia .Szczegóły będą dostępne od 1 października na naszej stronie internetowej www.sportoweprzedszkole.pl .Zapraszamy!
      
      
Czy posiadacie oddziały również w innych miastach?
       Tak ,oczywiście, bo jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie. Posiadamy filie w takich miastach, jak: Pasłęk ,Gdańsk , Sopot , Ostróda. W tym rok chcemy jeszcze otworzyć oddziały w Gdyni, Olsztynie i w Zgierzu. W planach jest podbój także innych miast. Oprócz otwierania nowych oddziałów staramy się również pozyskać sponsorów, którzy chcieliby wspomóc naszą akcję sportu dla przedszkolaków.

 


      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie