UWAGA!

Od przedszkolaka do mistrza świata

2010-09-26
Aktualizowany 2010-09-29 07:00
Być może wśród tych dzieciaków są przyszli mistrzowie
Być może wśród tych dzieciaków są przyszli mistrzowie (fot. nadesłane)

Ruszyła druga edycja programu pn ,,Sportowe Przedszkole’’. Dzieci w wieku od 4 do 7 lat, raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach, które odbywają się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej. Może wyrosną z nich przyszli mistrzowie świata? Rozmawiamy z pomysłodawcą tego projektu Sławomirem Nowakiem.

Co to jest „Sportowe Przedszkole”?
       Sławomir Nowak: Sportowe Przedszkole jest to nazwa programu zajęć sportowych dla dzieci, dziewczynek i chłopców od 4 do 7 roku życia, uruchomiony przez Agencję Turystyki Aktywnej ,,Słoik’’- www.sloik.com.pl która zajmuje się organizowaniem koloni i zimowisk. Spotkania odbywają się raz w tygodniu - w poniedziałki od godziny 16.45 do 17.45 w hali CSB przy Al. Grunwaldzkiej. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, a prowadzą je instruktorzy sportu o specjalnościach z różnych dyscyplin. Przeważają ćwiczenia i zabawy z piłkami więc główny nacisk kładziony jest na takie dyscypliny sportu, jak piłka nożna , piłka ręczna , koszykówka ,siatkówka. Do przeprowadzania zajęć używamy również dużej ilości różnorakiego sprzętu do ćwiczeń dostosowanego do tej grupy wiekowej . Są to kolorowe słupki, poprzeczki, drabinki . Dysponujemy również ogromnym, specjalistycznym torem przeszkód dla małych dzieci, który co jakiś czas rozstawiamy do ćwiczeń. Nowoczesny obiekt hali CSB stwarza dzieciom dodatkowo wspaniałe warunki w postaci profesjonalnych wygodnych szatni i ogromnej przestrzeni do ćwiczeń i zabaw ruchowych pod dachem. Nasze elbląskie, dzienne przedszkola, jak większość w kraju, nie są wyposażone w przestronne sale gimnastyczne, kiedy więc przychodzi deszczowa jesień, plucha i chłody zimy dzieciom zamkniętym w ciasnych budynkach brakuje przestrzeni i ruchu. Program ,,Sportowe Przedszkole’’ chce więc wypełnić tą lukę, a także od wczesnego dzieciństwa rozpocząć wychowanie w kulturze fizycznej.
      
       Gdzie odbywają się zapisy do „Sportowego Przedszkola”?
       Jest taka możliwość każdorazowo przed i po zajęciach „Sportowego Przedszkola” .Wystarczy poprosić instruktora o kartę zgłoszeniową. Na miejscu można również uzyskać wszelkie dodatkowe informacje odnośnie np. odpłatności, ponieważ wynajęcie hali i instruktorzy utrzymywani są ze składek rodziców. Można również zadzwonić pod numer kom. 501 214 872 , odwiedzić stronę internetową www.sportoweprzedszkole.pl lub napisać e-mail na adres: sloik26@wp.pl lub sportoweprzedszkole@sloik.com.pl . Proszę dzwonić lub pisać - odpowiemy na każde pytanie.
      
       Jak dziecko powinno być przygotowane do zajęć i o czym powinni pamiętać rodzice?
       Dzieci powinny mieć strój sportowy, ale najważniejsze są buty. Powinny to być „halówki” o jasnej podeszwie. Należy również pamiętać o napojach - najlepiej mała butelka wody niegazowanej. Rodzice nie powinni wchodzić na salę. Jest dla nich miejsce na trybunach. Powinni pamiętać, że dziecko musi ich widzieć i wiedzieć, że są w pobliżu. Są to zajęcia dla małych dzieci i różnią się one od treningów w starszym wieku. Maluchy poprzez ruch mają się dobrze bawić. Podczas godzinnych zajęć będą zdarzały się waszemu dziecku momenty dekoncentracji , braku zainteresowania , nadpobudliwości , braku reakcji na polecenia , drobne konflikty z innymi dziećmi. Wasze dzieci, tak samo jak my, dorośli mogą mieć dni złego humoru, przemęczenia czy senności, a na drobne niepowodzenia w ćwiczeniach mogą reagować płaczem lub zniechęceniem. Należy więc pamiętać, że są to reakcje w tak wczesnym wieku jak najbardziej normalne. Oczywiście, ciągłe zmiany tempa prowadzonych zajęć oraz różnorodność zabaw ,ćwiczeń i przyrządów mają temu zaradzić i spowodować skupienie jak największej uwagi naszych małych podopiecznych.
      
       Czy w tym rok przewidujecie nowości programowe, promocje?
       Zakupiliśmy dodatkowy sprzęt i chcemy na niektórych zajęciach poświęcić około 10 minut zabawom ruchowym dotyczącym bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W przygotowaniu są również specjalne promocje dla dzieci, ale i dla rodziców. Nie mogę zdradzić szczegółów. Powiem tylko że będzie to związane z propagowaniem aktywnego trybu życia .Szczegóły będą dostępne od 1 października na naszej stronie internetowej www.sportoweprzedszkole.pl .Zapraszamy!
      
      
Czy posiadacie oddziały również w innych miastach?
       Tak ,oczywiście, bo jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie. Posiadamy filie w takich miastach, jak: Pasłęk ,Gdańsk , Sopot , Ostróda. W tym rok chcemy jeszcze otworzyć oddziały w Gdyni, Olsztynie i w Zgierzu. W planach jest podbój także innych miast. Oprócz otwierania nowych oddziałów staramy się również pozyskać sponsorów, którzy chcieliby wspomóc naszą akcję sportu dla przedszkolaków.

 


      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej