UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odmowy wjazdu

 
Elbląg, Odmowy wjazdu
fot.A. Mauch

Tylko od piątku 18 października do dzisiaj funkcjonariusze SG w drogowych przejściach granicznych na Warmii i Mazurach wydali 49 decyzji administracyjnych o odmowach wjazdu na terytorium RP.

W większości przypadków obywatele Rosji przekroczyli czas 90-dniowego pobytu w Państwach Członkowskich UE, określony w wizach krótkoterminowych, w okresie półrocznym. W praktyce nie mogli po wyczerpaniu tego limitu przedłużać swojej podróży. Powinni po upływie dozowlonego czasu starać się o nową wizę i dopiero wówczas przekraczać granicę. Tymczasem aż w 19 postępowaniach administracyjnych odmowę wjazdu otrzymali Rosjanie za niedopatrzenie tej formalności. Natomiast jeden obywatel Rosji nie wjechał do Polski z powodu wykorzystania dopuszczalnego czasu pobytu na podstawie zezwolenia MRG.
       Siedmiu cudzoziemców wróciło do rodzimego kraju z przejścia granicznego bez możliwości przekroczenia granicy z powodu braku dokumentacji potwierdzającej cel i warunki pobytu w Polsce. Podobny los spotkał tych, których wizy utraciły ważność. Opisane zdarzenia wynikają z zaniedbań podróżnych. Nie przekraczają granicy po raz pierwszy, ale zapominają o podstawowych uregulowaniach.
       Cudzoziemiec może przekroczyć granicę oraz przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli posiada ważny dokument podróży oraz wizę, bądź stosowne zezwolenie. Dodatkowo musi uzasadnić cel i warunki planowanego pobytu, dysponować wystarczającymi środkami finansowymi na utrzymanie i posiadać ubezpieczenie zdrowotne.
      
por. SG Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama