UWAGA!

Odnowią oznakowanie szlaków rowerowych i kajakowych

 Elbląg, Odnowią oznakowanie szlaków rowerowych i kajakowych
fot. arch. Stowarzyszenia Łączy nas Kanał Elbląski

Stowarzyszenie Łączy nas Kanał Elbląski przy współpracy z Warmińsko - Mazurskim Oddziałem PTTK w Olsztynie odnowi oznakowanie na 274 km szlaków rowerowych, a także tras kajakowych w obszarze Krainy Kanału Elbląskiego. Prace zaplanowane są na bieżący rok.

Szlak kajakowy na Kanale Elbląskim oznakowano w 2008 roku.

- Teraz to oznakowanie zostanie odnowione. Mówimy tu łącznie o 77 tablicach, 22 z nich są to tablice informacyjne, a pozostałe to nawigacyjne, znajdujące się na długości 121 km szlaku. Odnowienie oznakowania dotyczy szlaku Kanału Elbląskiego, w kierunku Ostródy oraz Iławy, przez Jeziorak oraz do Zalewa przez Jezioro Płaskie – mówi Stanisława Pańczuk, prezes LGD Stowarzyszenia Łączy nas Kanał Elbląski

Jak podkreśla Stanisława Pańczuk odnowa oznakowania „jest operacją własną LGD”.

- Pieniądze na jej finansowanie pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, inwestycja jest przewidziana do realizacji w tym roku. Prowadzona ona będzie przy współpracy z Warmińsko – Mazurskim Oddziałem PTTK, według ogólnopolskich standardów. Jest to spore wyzwanie logistyczne  – dodaje prezes stowarzyszenia.

Odnowione zostanie również oznakowanie szlaków rowerowych (274 km) biegnących na obszarze Krainy Kanału Elbląskiego. Stowarzyszenie otrzymało na to ministerialną dotację.

- Szlaki rowerowe są odnawiane co roku, sukcesywnie je także monitorujemy, zawsze więc wiemy, ile jest jeszcze do zrobienia w tym zakresie. Szlaki Kanału Elbląskiego są chwalone przez rowerzystów, między innymi za dobre ich oznakowanie. Rowerzyści to środowisko bardzo aktywne w mediach społecznościowych i często tam właśnie dzieli się opiniami na ich temat. O oznakowanych przez nas szlakach rowerzyści wypowiadają się bardzo pozytywnie – podkreśla Stanisława Pańczuk.

Na zły stan tablic informacyjnych na szlakach wpływają warunki atmosferyczne, ale niestety są one niekiedy niszczone przez ludzi. Często „znikają” metalowe słupki, na których zamontowane są tablice informacyjne.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To już nie ma Oddziału PTTK w Elblągu? Aha miejscowy Oddział zajął się. .. malowaniem ptaszków na "przybudówce"hotelu Galeona. Prężność Oddziału z roku na rok słabnie, czy są tam jeszcze działacze?
 • Lepiej zajmijcie się odnawianiem szlaków i budowaniem nowych a ie tylko oznakowaniem.
 • Szlaki kajakowe Krainy Kanału Elbląskiego są oznakowane wg standardów wypracowanych przez PTTK w Olsztynie. Natomiast "patent"na znakowanie szlaków rowerowych pochodzi do działaczy PTTK Oddział w Elblągu. To oni są autorami koncepcji przebiegu i oznakowania tras rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego oraz promocji. LGD Kanał Elbląski wdrożył koncepcję i trochę udoskonalił metodę PTTK oznakowania tras rowerowych. Kompleksowe podejście do tematu, konsekwencja i dobra współpraca organizacji (PTTK i LGD), samorządów, rowerzystów spowodowały, że w ocenie Polskiej Organizacji Turystycznej w 2019 roku zostały sklasyfikowane na 6 miejscu w Polsce wg raportu: Analiza podaży turystyki rowerowej w Polsce 2019,opracował Marcin Kozioł. Elbląscy pttkowcy są także szkoleniowcami znakowania szlaków rowerowych, autorami przewodników rowerowych, tablic informacyjnych, czyli kompleksowego podejścia do tematu szlaków rowerowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  2
  Stanisława Pańczuk(2020-05-05)
 • Przecież wiadome od lat Elbląg ma guzik do powiedzenia w każdej dziedzinie. Rządzi olsztyn a politycy aport.
 • @Stanisława Pańczuk - I nic pani nie wyjaśniła, a raczej zagmatwała.
 • Czas na zmiany !
 • Ja mam dużą prośbę do znakujących. Niech ktoś z was weźmie ze sobą rower i przejedzie większy kawałek, nie 100 m, ale powiedzmy 20 km. I dopiero potem kubełek z farbą. Bo jak PTTK coś oznakuje, to potem strach po tym rowerem jeździć. Popatrzą na mapę, kupią wiaderko farby i myślą, że załatwione. Jak widzę szlaki PTTK to czuję, że będzie pchanie roweru.
 • Widocznie tak mam, więc jeszcze raz: 1)"Patent"na znakowanie tras kajakowych ma PTTK Olsztyn. 2)"Patent"na znakowanie tras rowerowych ma PTTK Elbląg. 3)LGD Kanał Elbląski korzysta z obu metod, współpracuje z PTTK Olsztyn i Elbląg, dokłada swoje doświadczenie. 4)Dzięki współpracy szlaki rowerowe Krainy Kanału Elbląskiego mają wysoką 6-tą lokatę w ocenie tras rowerowych Polski. 5)Najlepszą promocję szlakom rowerowym Krainy Kanału Elbląskiego zawsze robili rowerzyści. Co jeszcze jest nie zrozumiałe?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  1
  Stanisława Pańczuk(2020-05-05)
 • @Stanisława Pańczuk - Szanowna Pani! Prosze nie dać się malkontentom. Tyle fajnych rzeczy wykonała LGD i to jest świadectwo wartości działania. Pozdrawiam.
 • Są :-)
 • Bartek to ty?
 • Niby nie ich kasa, tylko z unii europejskiej, a i tak będą szukać najtańszego wykonawcę tablic aby zaoszczędzić, aby było taniej.
Reklama