UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odprawa wolontariuszy ESK

Elbląg, Odprawa wolontariuszy ESK

Blisko 70 młodych ludzi przybyło wczoraj (23 maja) do Ratusza Staromiejskiego na spotkanie organizacyjne przed Elbląską Strefą Kibica. Ustalony został harmonogram i plan pracy. Wolontariuszy w Strefie Kibica i na ulicach Elbląga zobaczymy już 8 czerwca.

– Wolontariuszom zapału i chęci nie brakuje. Wszyscy żyją już turniejem Euro 2012, jest pełna mobilizacja, każdy wie, co ma robić – powiedział po spotkaniu Rafał Gruchalski, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej. – Elbląskie Centrum Wolontariatu stanęło na wysokości zadania. Mamy wielu młodych ludzi, którzy pomogą nam w organizacji Elbląskiej Strefy Kibica.
      
       Czym zajmować się będą wolontariusze?
      
Ochotnicy podzieleni zostali na trzy grupy. Największa liczebnie jest grupa, która odpowiedzialna będzie za promowanie Elbląskiej Strefy Kibica w mieście. Będą to tzw. mobilne konsulaty ESK – wolontariusze chodzący po mieście i rozdający ulotki zachęcające elblążan do odwiedzenia Strefy. Baza konsulatów – Ratusz Staromiejski – nazwana została ambasadą ESK. To będzie centrum dowodzenia. Stamtąd młodzi ludzie przez całe EURO 2012 będą wyruszać do miasta. Konsuli ESK spotkamy w okolicach dworca PKP i PKS, na największych elbląskich osiedlach, w okolicach targowiska miejskiego i w centrum miasta.
       – Chcielibyśmy, aby Elbląską Strefę Kibica odwiedzali elblążanie, mieszkańcy okolicznych miejscowości, a także turyści zagraniczni. Wolontariusze znają języki obce, więc problemów komunikacyjnych nie będzie. Każdy zainteresowany dostanie informację o ESK – wyjaśnia Rafał Gruchalski, dyrektor DKS.
       Służba informacyjna do grupa wolontariuszy, w większości mężczyzn, którzy oddelegowani będą do pracy w Elbląskiej Strefie Kibica na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Osoby te będą odpowiedzialne za udzielenie wszelkich niezbędnych informacji dotyczących funkcjonowania strefy kibica.
       Trzecia grupa to wolontariusze oddelegowani do pomocy w funkcjonowaniu sceny podczas Elbląskiej Strefy Kibica. Strefa Kibica trwać będzie blisko miesiąc, na scenie dziać się będzie naprawdę dużo. Koncerty, konkursy, wręczenie nagród, gry, zabawy – z pewnością będzie co robić.
      
       Każdy wolontariusz ESK otrzyma od organizatora – Urzędu Miejskiego – identyfikator. Wolontariuszami są uczniowie elbląskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy współpracują z Elbląskim Centrum Wolontariatu.
      
      
Kamil Czyżak, Biuro Prasowe UM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama