UWAGA!

Odsłonią obelisk z okazji rocznicy napaści na Polskę

 
Elbląg, Odsłonią obelisk z okazji rocznicy napaści na Polskę

Z okazji 80. rocznicy napaści Niemiec i Sowietów na Polskę odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika – obelisku poświęconego żołnierzom wyklętym.

Uroczystości rozpoczną się w Waplewie mszą święta o godz 12. Następnie w Waplewie w Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Pałacu hrabiny Sierakowskiej odbędzie się konferencja naukowa. Odsłonięcie pomnika odbędzie się w miejscowości Tulice około 2 km od Waplewa. W programie także koncert grupy Klubu Gazety Polskiej  Elbląg II, wspólny grill oraz rajd rowerowy z okolicznych miejscowości Malbork, Dzierzgoń i Sztum. Do udziału zapraszamy także elblążan.

 

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo dobra inicjatywa w końcu walczący nie tylko z Niemcami, ale i z bolszewikami i sowieckimi kolaborantami też będą mieć swój pomnik
 • hahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  buhaha(2019-09-11)
 • Z kim ci panowie uzgodnili te swoje "wydarzenie", czy Wójt i RG w Starym Targu o tym wie?
 • Obok postawić pomnik napaści Polski na Czechosłowację 1938r ( Zaolzie ) która to spowodowała II Wojnę Światową - pakt Polski z Hitlerem. Hitler i Stalin to dopiero konsekwencja naszej inwazji. Po tym dostaliśmy w Europie ocenę jako kolaboranci z Hitlerem. Czytać historię prawdziwą a nie PiS -owską. .. @ Amen
 • brawo ! ale u nas w EG tez by się przydał jakiś wielki pomnik AK-NSZ a raczej przerobić ten co jest obok szkoły muzycznej, i przydało by się ten obrzydliwy sowiecki gigant na XXX lecie PRLu przetopić, ale można by było wyciąć z niego kilka scen- kogę, bitwe z krzyżakami, króla kazimierza, odnowić, przerobić i gdzieś postawić w parku lub gdzieś na mieście, ale nie ! widocznie ratuszowi podoba się ten pomnik straszydło ! podobnie ten sowiecki obelisk obok stadionu, powinien stać w muzeum a bolszewików wykopać i wysłać do moskwy niech ich tam sobie chowają ! pod murem kremla obok ich szefa Stalina !
 • Wyczytałeś to w komunistycznych książkach, Polska nikogo nie nadła tylko odzyskała okupowane przez Czechów tereny Polski, to oni napadli na nas wtedy jak walczyliśmy z bolszewikami w 1919 roku, dokonali nawet zbrodni wojennych na polskich jeńcach i cywilach w Stonawie zostali zakłuci bagnetami, zamordowali też polskich działaczy narodowych, w walkach zginął wtedy brat generała Józefa Hallera Cezary Haller. Potem Czesi prześladowali Polaków na Zaolziu. Mało tego, zanim zajeli Zaolzie to blokowali dostawy broni i ammunicji dla Polski, które Węgrzy wysłali pociągami dla naszego kraju jak walczyliśmy z Bolszewikami.
 • Poza tym Polska nigdy nie kolaborowała z Hitlerem, nie mieliśmy żadnego rządu kolaboracyjnego a np Norwegowie mieli Vidkuna Quislinga, we Francji mieli Philippe'a Petaina i Pierre'a Lavala, w Belgii mieli Leona Degrelle, o którym Hitler powiedział: ,,gdybym miał syna chciałbym, żeby był taki jak Pan". Francuzi dobrowolnie szukali Żydów, wyłapywali ich i odwieźli ich swoimi pociągami do obozów rząd Vichy. Do dzisiaj Belgowie i Holendrzy otrzymują od Niemców emerytury za służbę w Waffen SS i są to wyższe pieniądze niż ich ofiary przebywające w obozach koncentracyjnych, może z tego się Timmermans wytłumaczy, bo tak ochoczo gada o faszyźmie. 50 tysięcy Holendrów służyło w dywizjach Waffen SS, 38 tys. Belgów, 10 tysięcy Duńczyków, 8 ty. Francuzów, 6 tys. Norwegów, 20 tys. Włochów, 70 tys Rosjan, niech oni się tłumaczą z kolaboracji z Niemcami i z tego, że w Monachium i w innych miejscach ustalali losy innych narodów ponad ich głowami.
 • zaraz Lewica spółka z o. o. i głowny durak będzie piszczał że pomnik faszystom Stawiają haha
 • @zen. Polska nie kolaborowała, ponieważ Hitler tego sobie nie życzył. Gdyby zechciał, Polacy pobiegliby w podskokach.
 • Polacy nigdy by nie pobiegli, bo wiedzieli czym to pachnie, od zawszw w Polakach była antyniemieckość i antyrosyjskość, dlatego zawsze przegrywają u nas wybory ci co uznają, że Niemcy albo Rosja mają rządzić Europą. Poza tym były różne odezwy do Polaków, żeby występowali do niemieckiego wojska i jakoś żadnej takiej jednostki nie było, ani organizacji kolaborującej z Niemcami.
 • @Zen. A Policja Granatowa, szmalcownicy, NSZ?Niemcy i Rosja rządzą Europą i nie potrzebują do tego naszego uznania.
 • Granatowa policja była zmuszona do służby przez Niemców, musieli oni się stawiać na rozkazy Niemców, w przeciwnym razie groziła im kara śmierci, i oni współpracowali z podziemiem nawet im broń dawali i informacje, w końcu się Niemcy połapali i wprowadzili przepis, że za utratę broni przez granatowego policjanta jest kara śmierci, bo dawali ją partyzantom. NSZ to bohaterowie, bo walczyli zarówno z Niemcami, jak i z komunistami. A szmalcownicy byli wszędzie, tylko, że u nas byli karani śmiercią w Polsce za szmalcownictwo, zdradę Państwo Podziemne wykonywało wyroki śmierci jak na Igo Symie np, a na Zachodzie Europy szmalcownicy byli nagradzani przez rządy kolaboracyjne. Niemcy i Rosja rządzą Europą ale do czasu, teraz świat się zmienia i już niedługo Rosja będzie bardzo słaba i nikt się nie będzie nią przyjmować, a Niemcy stracą na znaczeniu, bo mają różne problemy natury etnicznej, zagrożenie terrorystyczne i starzejące się społeczeństwo bardziej niż u nas. Za 10-15 lat coraz większą rolę w Europie będą odgrywać kraje Europy środkowej, bo szybko się rozwijają w tempie od 3 do 5% PKB a Zachód od minus 1 do max 2%. No i w Europie środkowej nie ma zagrożenia terroryzmem, jest bezpiecznie. Nie ma problemów z uchodźcami. Turystów coraz więcej, a ludzie są coraz bogatsi.
Reklama