UWAGA!

Odszedł Stanisław Haliniak

 Elbląg, Stanisław Haliniak miał 81 lat
Stanisław Haliniak miał 81 lat (fot. Urząd Miejski w Elblągu)

Zmarł Stanisław Haliniak, były wiceprezydent Elbląga oraz były prezes Klubu Sportowego „Start”, a później także wieloletni prezes PSS Społem w Elblągu. Miał 81 lat.

Stanisław Haliniak został powołany na stanowisko wiceprezydenta Elbląga 1 września 1978 roku i pełnił tę funkcję do 15 grudnia 1982 roku. Dwukrotnie pełnił funkcję prezesa ówczesnego Spółdzielczego Klubu Sportowego "Start" w Elblągu. Pierwsza kadencja to lata 1975-1981, a druga 1987-1992. Za jego pierwszej kadencji młody zespół piłki ręcznej dziewcząt poprzez udział w lidze międzywojewódzkiej i II lidze w ciągu dwóch sezonów awansował do I ligi. Druga kadencja prezesury to historyczne wicemistrzostwo Polski w 1991 roku i mistrzowski tytuł Polski w 1992 roku. Ponadto drużyna uczestniczyła w rozgrywkach o Puchar Zdobywców Pucharów i w europejskim Pucharze Mistrzów Klubowych osiągając fazę ćwierćfinałową.

Stanisław Haliniak był także prezesem PSS SPOŁEM w Elblągu w latach 1995-2005. Zmarł 15 stycznia 2021 r. w wieku 81 lat.

Wystawienie urny z prochami zmarłego będzie miało miejsce 22 stycznia o godz.10.30 w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Bema w Elblągu. Msza święta żałobna rozpocznie się o godz.11 Pogrzeb odbędzie się bezpośrednio po mszy na cmentarzu komunalnym przy ul. Agrykola (wyprowadzenie urny z prochami zmarłego przy kaplicy).

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama