[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odznaczeni z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

 
Elbląg, Odznaczeni z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego
fot. nadesłana

Pielęgniarka Bożena Maksymiuk i ratownik medyczny Jarosław Figurski z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odebrali w Olsztynie zaszczytne wyróżnienia z okazji obchodzącego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego.

Na co dzień spieszą z pomocą w przypadkach zagrożenia naszego zdrowia lub życia. Pracują w ekstremalnie trudnych warunkach, wymagających podejmowania skrajnie trudnych decyzji. Wybrali zawód, którzy wykonywać mogą tylko nieliczni, zawód wymagający nie tylko ogromnej fachowej wiedzy, ale i wyjątkowych predyspozycji psychicznych. Ratownicy medyczni, bo o nich mowa, raz w roku obchodzą swoje święto. Jest to zawsze okazja do tego, by uhonorować tych najlepszych.
       Podczas Krajowych Obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego w Olsztynie ratownicy z Warmii i Mazur odebrali odznaczenia państwowe i resortowe. Wśród osób uhonorowanych przez Prezydenta RP „Złotym Medalem za Długoletnią Służbę” był elbląski ratownik Jarosław Figurski. Honorowa odznaka „Za zasługi dla ochrony zdrowia” (przyznawana przez Ministra Zdrowia) trafiła do elbląskiej pielęgniarki Bożeny Maksymiuk.
       Oboje odznaczeni są od wielu lat pracownikami Działu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przy ul. Orzeszkowej 6. Pani Bożena Maksymiuk piastuje odpowiedzialne obowiązki dyspozytora medycznego, pan Jarosław Figurski to jeden z najlepszych elbląskich ratowników medycznych. Jak potwierdzają ich przełożeni i współpracownicy, oboje są wzorem zawodowej sumienności i koleżeństwa. Chętnie się szkolą, by wciąż podnosić swoje kwalifikacje.
       Olsztyńska gala z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego odbyła się w siedzibie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego. W uroczystości, oprócz środowiska ratowniczego, uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministra Zdrowia, Posłowie na Sejm RP, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Wojewoda Warmińsko – Mazurski.
       W imieniu dyrekcji oraz wszystkich pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu serdecznie gratulujemy odznaczonym tak prestiżowych wyróżnień, życząc im równocześnie dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama