UWAGA!

Odznaczeni z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

 Elbląg, Odznaczeni z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego
fot. nadesłana

Pielęgniarka Bożena Maksymiuk i ratownik medyczny Jarosław Figurski z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odebrali w Olsztynie zaszczytne wyróżnienia z okazji obchodzącego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego.

Na co dzień spieszą z pomocą w przypadkach zagrożenia naszego zdrowia lub życia. Pracują w ekstremalnie trudnych warunkach, wymagających podejmowania skrajnie trudnych decyzji. Wybrali zawód, którzy wykonywać mogą tylko nieliczni, zawód wymagający nie tylko ogromnej fachowej wiedzy, ale i wyjątkowych predyspozycji psychicznych. Ratownicy medyczni, bo o nich mowa, raz w roku obchodzą swoje święto. Jest to zawsze okazja do tego, by uhonorować tych najlepszych.
       Podczas Krajowych Obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego w Olsztynie ratownicy z Warmii i Mazur odebrali odznaczenia państwowe i resortowe. Wśród osób uhonorowanych przez Prezydenta RP „Złotym Medalem za Długoletnią Służbę” był elbląski ratownik Jarosław Figurski. Honorowa odznaka „Za zasługi dla ochrony zdrowia” (przyznawana przez Ministra Zdrowia) trafiła do elbląskiej pielęgniarki Bożeny Maksymiuk.
       Oboje odznaczeni są od wielu lat pracownikami Działu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przy ul. Orzeszkowej 6. Pani Bożena Maksymiuk piastuje odpowiedzialne obowiązki dyspozytora medycznego, pan Jarosław Figurski to jeden z najlepszych elbląskich ratowników medycznych. Jak potwierdzają ich przełożeni i współpracownicy, oboje są wzorem zawodowej sumienności i koleżeństwa. Chętnie się szkolą, by wciąż podnosić swoje kwalifikacje.
       Olsztyńska gala z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego odbyła się w siedzibie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego. W uroczystości, oprócz środowiska ratowniczego, uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministra Zdrowia, Posłowie na Sejm RP, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Wojewoda Warmińsko – Mazurski.
       W imieniu dyrekcji oraz wszystkich pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu serdecznie gratulujemy odznaczonym tak prestiżowych wyróżnień, życząc im równocześnie dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama