UWAGA!

Oficjalnie i na wesoło, czyli Dzień Otwarty WORD

 Elbląg, Podczas uroczystego otwarcia nowego obiektu wstęgę przeciął dyrektor WORD Stanisław Lecheta (obok na zdj. Grzegorz Nowaczyk, czł. zarządu województwa)
Podczas uroczystego otwarcia nowego obiektu wstęgę przeciął dyrektor WORD Stanisław Lecheta (obok na zdj. Grzegorz Nowaczyk, czł. zarządu województwa) (fot. WS)

Blisko dziesięć miesięcy trwała modernizacja obiektu garażowego należącego do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu. Obiekt, który lata świetności dawno ma już za sobą, wymagał gruntownego remontu. Obecnie znajdują się w nim dwie sale wykładowe, nowoczesny garaż, myjnia samochodowa, a także pomieszczenia socjalne i biurowe. WORD chciał podzielić się swoją radością i dumą, zaprosił więc dziś (25 września) elblążan na Dzień Otwarty. Zobacz więcej zdjęć.

O godz. 11 rozpoczęła się uroczystość związana z zaprezentowaniem starego-nowego obiektu szkoleniowo-socjalno-garażowego. Wspominano dawne czasy, czyli lata 70-te ubiegłego stulecia, gdy przy ul. Skrzydlatej powstał kompleks Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Pierwsze remonty rozpoczęły się w latach 90-tych. W nowe stulecie WORD wszedł z nowoczesnym sprzętem komputerowym, zaś w roku 2004 rozpoczęła się termomodernizacja głównego budynku.
       Na remont dłużej czekać nie mógł także obiekt garażowy.
       - Prace rozpoczęły się w październiku 2009 r. i zakończyły we wrześniu tego roku – mówił Stanisław Lecheta, dyrektor WORD w Elblągu. – Budynek został gruntowanie przebudowany. Powstały w nim dwie sale wykładowe, nowoczesny garaż z myjnią samochodową, wykonano termomodernizację budynku i nową elewację. – Wszystko według projektu inż. Aleksandry Olejniczak. Prace odbywały się w czasie naszego normalnego funkcjonowania – dodał dyrektor. – Było to uciążliwe, ale niezbędne.
       Budynek garażowy „sypał się”, nie wytrzymując presji czasu. Jednak nie to było głównym powodem jego modernizacji.
       - Modernizacja została przeprowadzona z uwagi na planowane wejście w życie ustawy o kierujących, która m.in. uwzględnia szkolenia osób, które po raz pierwszy uzyskały prawo jazdy w pierwszych miesiącach ich posiadania. Jest to rzesza ponad tysiąca osób, szkolenia te będzie trzeba przeprowadzić sprawnie w odpowiednich warunkach. To ważne – podkreślał dyrektor Lecheta – gdyż młodzi kierowcy stanowią grupę najbardziej wypadkową, również często giną na drodze. Aby poprawić bezpieczeństwo ich, ale i nasze trzeba prowadzić takie szkolenia.
       - Powodem podjęcia prac remontowych było także stworzenia godnych warunków pracy dla obsługi technicznej egzaminów i egzaminatorów – dodał Stanisław Lecheta. – Do tej pory nie mieli zaplecza socjalnego, pomieszczenia były nieogrzewane, brakowało toalet.
       Dyrektor Lecheta przyznaje, że od początku tego orku spada liczba osób podchodzących do egzaminu na prawo jazdy. W styczniu spadek sięgnął 40 procent, obecnie to 20 procent.
       - Cóż to skutek niżu demograficznego – mówił dyrektor WORD. – Sytuacja była trudna na początku roku, ale teraz jest już lepiej.
       Uroczystość otwarcia wyremontowanego budynku uświetnili swoją obecnością przedstawiciele służb mundurowych, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy WORD z Łomży, Torunia i Olsztyna.
       W części artystycznej zaprezentowali się szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku. Pokazali program związany z bezpieczeństwem na drodze.
       Tyle oficjalnie. Gdy w wyremontowanym budynku trwały przemówienia, na placu manewrowym można było zdać egzamin na kartę rowerową i motorowerową (fot. niżej) lub pod okiem egzaminatorów i instruktorów spróbować jazdy specjalnym samochodem na trolejach, by zobaczyć jak zachowuje się pojazd podczas poślizgu. To świetna zabawa, nauka, doświadczenie oraz emocje, w sytuacji, w jakiej w rzeczywistości byśmy się znajdowali. Był też pokaz ratownictwa drogowego z symulacją wypadku drogowego, pokaz działania symulatora zderzeń, tradycyjna wojskowa grochówka oraz festyn dla najmłodszych (ściana do wspinaczki, gry i zabawy).
       Swój sprzęt i możliwości prezentowali strażacy i policjanci.
      

 


      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Teraz nic, tylko czekać na komentarze od nieudaczników którzy nie potrafią zdać egzaminu na prawo jazdy. Zaraz będą pisać jacy to egzaminatorzy źli i że ta impreza to za ich pieniądze z egzaminów. :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kierowca(2010-09-25)
 • pozdrawiam tego goscia koło suktera u tego Pana zdałem egzamin spoko gość
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oni tak naprawde(2010-09-25)
 • czasem wydaję pieniądze na coś co chcę zniszczyć tzn. np. kupuję petardę aby ją wystrzelić, gdybym nie był zmuszony kupować produktu pt. "państwo opiekuńcze" które tak uwielbiam niszczyć może nie brał byś do siebie komentarzy o darmozjadach bo były by bezpodstawne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do masona(2010-09-25)
 • no teraz to już do samych wyborów nie uwolnię się od wizerunku nowaczyka, wszędzie on. Lodówka - on, WC -on, pojemnik przy śmietniku - on. I tak będzie przez 2 miesiące. Nowaczyk. .. .zgiń, przepadnij, zakp się znowu gdzieś na wsi i udawaj, że coś robisz. ..
 • pieprzona mafia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czternasta(2010-09-25)
 • do 2 koomentatora od konca: masz 10000% racji. gdy podobny komentarz napisalem na konkurencyjnym portalu to oczywiscie nie przeszedl moderacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-09-25)
 • ad wpis od wyborca. Grzegorz Nowaczyk w ramach swoich kompetencji w Zarządzie Województwa sprawuje nadzór nad "Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Olsztynie i Elblągu" (sprawdź na bip.warmia.mazury.pl więc jako bezpośredni przełożony Dyrektora elbląskiego WORD miał całkowite uzasadnienie dla swojej obecności. o wciskaniu się można więc mówić tylko w przypadku pana Dziewałtowskiego, który tam się pojawił niby w jakim charakterze??? lansu.
 • zeby nie wybory w listopdzie to stasiu lecheta by nawet nie zobaczyl psa z kulawa noga na tym otwarciu. a tak to sie pchaja jeden przez drugiego - żenuła. .. jeszcze troche a kura na zatorzu zniesie jajko i poleca zeby sie ustawic do zdjecia przy tej kurze - no co za chamstwo i oszustwo. palcem przy tej modernizacji nie kiwneli a mordy wystawiaja do obiektywu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca - na nich nie glosuje(2010-09-25)
 • skoro nikt nie pomógł Dyrektorowi Lachecie to dlaczego aż sześć stron przemówienia przygotował? mógł krótko w jednym zdaniu. chyba jednak sam chciał komuś dziękować. kłania się Wyspiański z Wesela "„ Oni i my – my i oni, na wyścigi – kto kogo przegoni !"
 • szkoła JKM robi swoje :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  2 koment od końca(2010-09-25)
 • a wieć kampania ruszyła. przez pięć lat pies z kulawą nogą się niczym nie interesował, a teraz kandydaci obskakują każdą impreże, byleby tylko załapać się na zdjęcie. polityk to takie stworzenie, że by własne g. .. o zjadł, gdyby to dało mu władzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wusuhe(2010-09-25)
 • Pozdrawiam Pana egzaminatora tego w czarnych okularkach, super egzaminator oby większość takich był, a ci co nie zdają to niehch ostro zakuwają a nie potem że zły egzaminator zdawałam u niego. SUPER GOŚĆ.
Reklama