UWAGA!

Okno z widokiem tylko na wakacje

 
Elbląg, Okno z widokiem tylko na wakacje
fot. Anna Dembińska

Brama Targowa to bodaj najbardziej kojarzony z Elblągiem zabytek, opisany w legendzie o Piekarczyku, którego pomnik stoi obok. Od 2006 r. z okna na najwyższej kondygnacji można podziwiać panoramę miasta. Ale nie teraz, brama jest bowiem zamknięta.

Brama "żyje" od wiosny do jesieni. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się w miesiącach wakacyjnych. Tysiące osób - elblążan, ale i turystów - pokonuje wówczas 162 stopnie, by popatrzeć na Stare Miasto z góry. W tym roku w średniowiecznej bramie muzealnicy zabierali chętnych w podróż do przeszłości. Prowadzili zajęcia tematycznie związane z tajemnicami Bramy Targowej, a także z lokalnymi legendami. Starszym proponowali zajęcia dotyczące Elbląga czasów wojny. Podczas wakacji w bramie gościły też gry i zabawy średniowieczne. A miłośnicy pamiątkowych gadżetów mogli się w nie zaopatrzyć właśnie tu.
       Skończyły się wakacje i sprzed Bramy Targowej zniknął zabytkowy tramwaj, a sama wieża zamknęła swoje podwoje dla odwiedzających. W okresie jesienno-zimowym udostępnianie jej odwiedzającym jest nieopłacalne. - Zainteresowanie znikome, a za ogrzewanie płacić trzeba - wyjaśniali już ubiegłej zimy miejscy urzędnicy.
        - Wraz z nadejściem jesieni i zakończeniem sezonu turystycznego, Brama Targowa od 1 października zostaje zamknięta dla zwiedzających - informują teraz. -  Turystów i mieszkańców Elbląga zapraszamy do całorocznego Punktu Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim, który czynny jest od godz. 8 do 16.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama