UWAGA!

Okulistyka wyróżniona

 Elbląg, Praca okulistów z WSzZ w Elblągu została doceniona w wojewódzkim konkursie
Praca okulistów z WSzZ w Elblągu została doceniona w wojewódzkim konkursie (fot. nadesłana)

Oddział Okulistyczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu został wyróżniony w Konkursie Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur.

7 listopada w Sali Kopernikowskiej Zamku Olsztyńskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień IX Edycji Konkursu Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur. Wyróżnienie II Stopnia w Kategorii: Usługa Medyczna - Szpitale, otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony Elblągu, Oddział Okulistyczny. Wyróżnienie odebrała Katarzyna Zygmunt, Pełnomocnik Dyrektora ds. Zarządzania Jakością WSZ w Elblągu (na zdjęciu pierwsza po prawej).
       Nazwa usługi wykonywanej w Oddziale Okulistycznym: leczenie wysiękowego zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (wysiękowe AMD) iniekcjami doszklistkowymi preparatu lucentis (ranibizumab).
       Lek. Janusz Adamski, ordynator Oddziału Okulistycznego: Terapia lekiem lucentis (ranibizumab) to jedyna jednocześnie refundowana i zarejestrowana terapia w leczeniu  wysiękowego zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (wysiękowe AMD) w Polsce. To jedyna terapia, która pozwala uratować wzrok, a nawet w ogromnej większości wypadków poprawić ostrość widzenia pacjentom powyżej 50. roku życia. Pacjenci, którzy często już są w wieku emerytalnym skazani byliby na utratę wzroku i inwalidztwo dzięki terapii lucentis mogą nadal widzieć jak rosną ich wnuki, cieszyć się życiem w okresie "jesieni" życia. Młodsi pacjenci, aktywni zawodowo nadal mogą wykonywać swoją pracę.
       Terapia polega na podaniu raz w miesiącu iniekcji do gałki ocznej (ciała szklistego) leku. Zabieg trwa kilka minut. Pacjent ma zagwarantowane trzykrotne podanie leku, ewentualnie jeśli spełnia warunki (podane przez NFZ) jest kwalifikowany do kontynuacji leczenia. Terapia zarejestrowana jest w Polsce od 2007 roku, refundowana przez NFZ od 2011 roku. W roku 2012 zostało podanych na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu 513 iniekcji (najwięcej w województwie warmińsko - mazurskim, 10 miejsce w Polsce).
      
Redakcja

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama