UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Okulistyka wyróżniona

 
Elbląg, Praca okulistów z WSzZ w Elblągu została doceniona w wojewódzkim konkursie
Praca okulistów z WSzZ w Elblągu została doceniona w wojewódzkim konkursie (fot. nadesłana)

Oddział Okulistyczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu został wyróżniony w Konkursie Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur.

7 listopada w Sali Kopernikowskiej Zamku Olsztyńskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień IX Edycji Konkursu Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur. Wyróżnienie II Stopnia w Kategorii: Usługa Medyczna - Szpitale, otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony Elblągu, Oddział Okulistyczny. Wyróżnienie odebrała Katarzyna Zygmunt, Pełnomocnik Dyrektora ds. Zarządzania Jakością WSZ w Elblągu (na zdjęciu pierwsza po prawej).
       Nazwa usługi wykonywanej w Oddziale Okulistycznym: leczenie wysiękowego zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (wysiękowe AMD) iniekcjami doszklistkowymi preparatu lucentis (ranibizumab).
       Lek. Janusz Adamski, ordynator Oddziału Okulistycznego: Terapia lekiem lucentis (ranibizumab) to jedyna jednocześnie refundowana i zarejestrowana terapia w leczeniu  wysiękowego zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (wysiękowe AMD) w Polsce. To jedyna terapia, która pozwala uratować wzrok, a nawet w ogromnej większości wypadków poprawić ostrość widzenia pacjentom powyżej 50. roku życia. Pacjenci, którzy często już są w wieku emerytalnym skazani byliby na utratę wzroku i inwalidztwo dzięki terapii lucentis mogą nadal widzieć jak rosną ich wnuki, cieszyć się życiem w okresie "jesieni" życia. Młodsi pacjenci, aktywni zawodowo nadal mogą wykonywać swoją pracę.
       Terapia polega na podaniu raz w miesiącu iniekcji do gałki ocznej (ciała szklistego) leku. Zabieg trwa kilka minut. Pacjent ma zagwarantowane trzykrotne podanie leku, ewentualnie jeśli spełnia warunki (podane przez NFZ) jest kwalifikowany do kontynuacji leczenia. Terapia zarejestrowana jest w Polsce od 2007 roku, refundowana przez NFZ od 2011 roku. W roku 2012 zostało podanych na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu 513 iniekcji (najwięcej w województwie warmińsko - mazurskim, 10 miejsce w Polsce).
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama