UWAGA!

Olimpijczycy w Pałacu Prezydenckim

 
Elbląg, Olimpijczycy byli gośćmi Pierwszej Damy
Olimpijczycy byli gośćmi Pierwszej Damy (fot. nadesłana)

W piątek (31 marca) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska z małżonką prezydenta RP, Agatą Kornhauser-Dudą, która jest patronem honorowy Olimpiad Specjalnych Polska.

Pani prezydentowa wyraziła słowa uznania i pogratulowała Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Austria 2017.
       - Pomimo upadków, które czasami się zdarzały, zawsze podnosiliście się i walczyliście do samego końca. To jest taka walka, w której nadrzędnym, szlachetnym celem jest nie tylko pokonanie innych zawodników, co zwycięstwo nad samym sobą i pokonanie swoich słabości - powiedziała pani prezydentowa.
       - Bardzo się cieszę, że igrzyska poza zmaganiami sportowymi, ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem zawodników, były również pięknym świętem sportu, które dostarczyło zarówno uczestnikom, jak i kibicom pozytywnych emocji, radości i satysfakcji – przemawiała Agata Kornhauser – Duda.
       - Jestem niezmiernie dumna, ponieważ podczas igrzysk wspaniale i godnie reprezentowaliście nasz kraj, w zgodzie z duchem zasad fair play i ideałami olimpijskimi - dodała Pierwsza Dama
       Wszyscy zawodnicy, a wśród nich elblążanin, brązowy medalista w łyżwiarstwie szybkim, zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’’ Michał Weroński z dumą prezentował swoje medale i opowiadał o swoich przeżyciach i sukcesach. Na koniec spotkania reprezentacja zawodników wręczyła Pani Prezydentowej pamiątkową koszulkę z podpisami wszystkich uczestników Światowych Zimowych Igrzysk w Austrii.
       Wizyta w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z Pierwszą Damą była miłym podsumowaniem zakończonych igrzysk.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama