UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni wiedzą o kinie najwięcej

 
Elbląg, Oni wiedzą o kinie najwięcej
fot. nadesłane

Wczoraj, 25 kwietnia, w Światowidzie odbyły się wojewódzkie eliminacje XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Drużyny z Ełku i Susza będą reprezentowały nasze województwo w centralnym finale, który odbędzie się w lipcu w Gdańsku.

Ten konkurs przeznaczony był dla tych, dla których film to pasja, którzy znają wszystkie kinowe nowości, a historia kinematografii nie ma przed nimi tajemnic. W kinie Światowid odbyły się eliminacje województwa warmińsko-mazurskiego do XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie.
       Zgłoszone do konkursu drużyny pochodziły z: Ełku (I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku), Susza (Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu), dwa z Braniewa (LO im. F. Nowowiejskiego), Olsztynka (Zespół Szkół w Olsztynku) i dwa z Elbląga (III LO).
       Podczas eliminacji reprezentacje szkół rozwiązywały test, który obejmował następujące zagadnienia: najważniejsze wydarzenia z historii kinematografii, historia kinematografii polskiej, najważniejsze kierunki i prądy z historii kinematografii europejskiej, zagadnienia współczesnego kina, teoria filmu, biografia i filmografia reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy, historia festiwali filmowych i nagród pozafestiwalowych, muzyka filmowa i jej twórcy.
       - Zgodnie z regulaminem konkursu pytań nie możemy zdradzić, ale test był naprawdę trudny - mówi Aleksandra Bielska z kina Światowid. - Niemniej zwycięska drużyna zdecydowanie zdeklasowała pozostałe.
       Spośród zespołów, biorących udział w eliminacjach zostały wyłonione dwie drużyny, które będą reprezentowały województwo podczas etapu centralnego w Gdańsku. Zmierzą się tam z drużynami z pozostałych województw, z których każde ma również dwie drużyny oraz z dziesięcioma najlepszymi drużynami z ubiegłorocznego konkursu.
       Pierwsze miejsce zajął duet: Aleksandra Dudanowicz i Filip Popielarz z I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku
       Drugie miejsce przypadło Izabeli Jarzyńskiej i Wojciechowi Komorowskiemu z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu
       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w Gdańsku!
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama