UWAGA!

Onkologiczna opieka pod jednym adresem

 
Elbląg, Dziś (10 grudnia) oficjalnie otwarto Elbląskie Centrum Onkologii
Dziś (10 grudnia) oficjalnie otwarto Elbląskie Centrum Onkologii (fot. Anna Dembińska)

W myśl zasady "duży może więcej" Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med połączyli siły i tak powstało Elbląski Centrum Onkologii. Tu pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę: szybką i pełną diagnostykę, krótkie terminy oraz ustalenie planu leczenia onkologicznego i na samo leczenie - zapewniają lekarze.

Dziś (10 grudnia) podpisano akt połączenia sił i powstania Elbląskiego Centrum Onkologii przy ul. Królewieckiej 146.
       - Onkologia w Elblągu istnieje od ponad 20 lat i radziliśmy sobie doskonale, jeśli chodzi o chemioterapię, ale teraz jest to nowa jakość, bardzo korzystna dla chorych - o powstaniu Elbląskiego Centrum Onkologii mówi lekarz onkolog i radiolog dr n. med. Iwona Ryniewicz - Zander. - Pacjent onkologiczny wymaga leczenia przez wielu specjalistów i Centrum daje mu taką możliwość - wszystkie specjalności i oddziały ze szpitala, a Nu-Med dodaje radioterapię. Jest to bardzo istotne, bo wiele nowotworów leczy się w sposób skojarzony. Przez ponad 5 lat współpracy z Nu-Medem mamy wypracowane doświadczenie, które teraz zostało przypieczętowane - podkreśla lekarz onkolog. -  Za tym mają pójść nowe wyzwania, czyli poprawa jakości, szkolenia, jeszcze większe zaangażowanie w profilaktykę oraz opieka poszpitalna, czyli poradnia. Duży może więcej.
       O tym, jak ważne dla pacjenta jest zaopiekowanie w centrum onkologii pod jednym adresem, przekonuje specjalista onkologii i radioterapii klinicznej dr n. med. Andrzej Badzio: - Pacjent w trakcie leczenia przechodzi przez różne oddziały i tu ważna jest dobra decyzja podjęta na początku - mówi. - A jest ona dobra wtedy, gdy podejmuje ją zespół specjalistów, którzy współpracują, rozumieją się, mają podobne standardy. Centrum Onkologii przypieczętuje fakt, który już zaistniał - zauważa lekarz. - To centrum koordynacji działań, gdy elementy leczenia są znane, zaplanowane, pacjent może otrzymać najlepszy schemat leczniczy. Radioterapia dopełniła całości, bo pacjenci nie muszą jeździć do Gdańska czy Olsztyna. Dużo już razem zrobiliśmy [szpital wojewódzki i Nu-Med - red.], ale chcemy się nadal rozwijać i ta droga nie ma końca - podkreśla lekarz.
       - Bardzo dużo mówi się o onkologii narządowej i w tym kierunku również pójdziemy - zapowiada Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. - Wyzwania są, ale zrobimy wszystko w trosce o pacjenta.

  Elbląg, Dyrektorzy i lekarze się cieszą: - Wszystko z myślą o pacjentach
Dyrektorzy i lekarze się cieszą: - Wszystko z myślą o pacjentach (fot. AD)

- Wszystko w zakresie leczenia onkologicznego. Chcemy to przekazać pacjentom obecnym i przyszłym, bo, niestety, tych będzie przybywało - dodaje Henryk Niewadzioł, prezes zarządu Nu-Med Grupa S.A.
       Lekarze przypominają - do poradni onkologicznej nie jest wymagane skierowanie. Może zgłosić się do niej każdy, kto ma wątpliwości, co do zmian w swoim organizmie. A co z limitami pacjentów, ustalonymi przez NFZ?
       - Takie limity nie obowiązują pacjentów onkologicznych - wyjaśnia dyrektor szpitala Elżbieta Gelert. - Ich leczenie nie ma limitów, ale fundusz płaci za nie z opóźnieniem. Leki są drogie, mamy zatory płatnicze, ale trudno pacjentowi powiedzieć, że nie będziemy go leczyć. Będziemy, potem staramy się odzyskać pieniądze.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kiedy skończą sie wyjazdy pacjentów by się leczyc w olsztynie bo w Elblaskich szpitalach nie ma wszystkich oddziałów. To jest chore. Od tylu lat rzadzi i co cinizna.
 • Elbląskie szpitale w barakach lub sypiacych się budynkach a olsztyn buduje od nowa szpital po szpitalu. To jest zwykłe sk****two.
 • Kiedy zostanie powołany nowy dyrektor szpitala, który skocentruje siły na zarządzanie szpitalem a nie na politykowanie
 • I znowu baba w laczkach nabija kabzę prywatnym firmom. Kiedy to się skończy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  wredny_typ(2018-12-10)
 • kasa
 • Apeluję do wszystkich, którzy mają już postawioną diagnozę, że chorują na raka ale jeszcze nie przyjmują chemii, albo nie mają jeszcze diagnozy ale jej się spodziewają, żeby jak najszybciej zapoznali się z literaturą dotyczącą leczenia głodem tzw. dieta owocowo - warzywna wg dr Ewy Dąbrowskiej. Literatura na ten temat jest dostępna w postaci książek i w internecie, proszę poczytać, to nic nie kosztuje, znam wielu którzy skutecznie wyleczyli się z wielu chorób. ..
 • Szybkie leczenie? Żart? Nie mówie o tym, że do onkologa w kolejce wchodzi sie o 16:00 mając wizyte na 12:00, ale to, że po operacji trzeba sie kontrolować i badać i do tego trzeba czekać na samą tomografie 6 miesięcy to jest kpina.. przez ten czas można sie przekręcić z 3 razy..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Pacjent(2018-12-10)
 • Może wszystko idzie w dobrą stronę, tylko podejście personelu na bardzo niskim poziomie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Rozv, arowNa(2018-12-10)
 • Przeprowadź się do Olsztyna Cieniasie Marudo
 • I to pewnie Ty miałbyś być tym dyrektorem
 • Dobrze iż poszerza się zakres pomocy potrzebującym. Ale coś nie jest tak z tą ochroną zdrowia ludzi w Polsce. System nastawiony jest na leczenie ludzi chorych, a nie ochronę zdrowia ludzi jeszcze zdrowych. .. .tkwi w mentalności ludzi brak dbania o dobrostan własnej osoby. I to w skali pojedynczej osoby i społeczeństwa. Programy, ,zdrowa szkoła, ,itp to tylko próby lub atrapy. .. a rzeczywistość skrzeczy na każdym kroku. .. .No i to jak Nas ustawiają, ,politycy, ,. .. wbrew sobie i wbrew istocie życia społecznego. , ,TAM GDZIE ZGODA TAM ZWYCIĘSTWO, ,. .. .tego Nam trzeba!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  troll2018(2018-12-10)
 • Kto moze i tak leczy sie w Bydgoszczy i Gdansku
Reklama