UWAGA!

Organizacja ruchu podczas "Akcji Znicz 2017"

 
Elbląg, Organizacja ruchu podczas "Akcji Znicz 2017"
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Zamieszczamy poniżej plan organizacji ruchu w okolicach elbląskich cmentarzy. Warto zauważyć, że podczas święta komunikacja miejska dowożąca mieszkańców do cmentarzy będzie bezpłatna. Drugim ważnym elementem jest to, że parkingi gruntowe w obrębie cmentarza Dębica będą zamknięte z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt. Uruchomiony będzie natomiast parking przy PWSZ przy al. Grunwaldzkiej. Z niego kursowały będą dwie linie dowożące do cmentarza Dębica. Policja zachęca do korzystania z tego typu rozwiązań.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Agrykola
       Ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22.
       Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)
       Ul. Chrobrego od 31 października od godz. 23 do  1 listopada do godz. 22 na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.
       Ul. Tczewska od 31 października od godz. 23 do  1 listopada do godz. 22 (od ul. Chrobrego ) będzie ulicą bez przejazdu, na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
      
       Miejsca postojowe w okolicy: parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy), ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
       Uwaga!
       W dniach 28-31 października handel okolicznościowy na ul. Agrykola będzie udostępniony tylko z chodnika, przy jezdni będą ustawione wygrodzenia.
      
       Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Dębica
       Od piątku 27 października od godz. 23 do środy 1 listopada do godz. 22 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,
       Od wtorku 31 października od godz. 23 do 1 listopada godz. 22 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
       a) autobusów komunikacji zbiorowej
       B) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
       c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)
       d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, tel. 55 2341516 .
       e) mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)
       f) pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się
       Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez policję.
       Dla pozostałych pojazdów dojazd do cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowejnr 22. W dniach 28 i 29 października oraz 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniuul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączone, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować policja.
      
       Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:
       ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)
       parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.
       parkingi gruntowe – z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt będą nieczynne.
      
       Więcej informacji dotyczących organizacji ruchu pod wskazanym linkiem.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • to osoby niepełnosprawne poruszające się o kulach i na wózkach w tym roku mają ZAKAZ
 • Sprawdzam i sprawdzam, ale jakoś nie mogę znaleźć informacji: czy i jak w niedzielę dojadę własnym samochodem na Dębicę ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  MuszędojechaćzGdańska(2017-10-27)
 • Zostań w tym Gdańsku. Jak nie umiesz czytać to jeździć pewnie też.
 • Karnawał próżności, chryzantem i plastikowych wieńców. Pamięć o naszych bliskich powinna być w naszych sercach a nie w corocznym konkursie 'kto więcej na grób ozdób przyniesie'
 • Czemu tak piszesz ? To kazdego sprawa co przyniesie liczy sie zapalona swieczka bo to symbol. A to ze my lubimy ozdabiac to kazdego indywidualna sprawa. Ja uwazam ze to wazne swieto i trzeba je obchodzic. To pamiec o naszych bliskich. A nie byc uprzedzonym, bo jak my te nowe pokolenia wychowamy w takim przekonaniu ze nic nie potrzebne i wszystko bez sensu ...ja sie ciesze jak spotkam rodzine przy grobie najblizszych, jak spotkam znajomych na cmentarzu. Dla mnie to czas zadumy nad tym ze wszystko mozemy sobie kupic oprocz zycia. Pamietajmy o zmarlych.
 • O zmarłych trzeba pamiętać cały rok nie ten jeden dzień w roku
Reklama