UWAGA!

Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

 
Elbląg, Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych
fot. nadesłana

Wszystkim wybierającym się w okresie Wszystkich Świętych na elbląskie cmentarze proponujemy zapoznanie się z organizacją ruchu, która obowiązywać będzie na poszczególnych ulicach wokół cmentarzy.

Cmentarz komunalny Agrykola
       I. Zmiany w organizacji ruchu drogowego:
       1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od dnia  30 października od godz. 22, przez całą dobę 31 października, 1 i 2 listopada, a  dnia 3 listopada  do godz. 18.
       Wjazd  będzie możliwy tylko dla pojazdów:  służb porządkowych (ZZM , Cleaner sp. jw.)  i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru białego), które wydawać będzie Urząd Miejski w Elblągu (Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg  ul. Czerwonego Krzyża 2  tel. 55 239 -32-43)
       2) ul. Chrobrego na odcinku od ul. Tczewskiej do ul. Żurawiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy,
       3) ul. Grudziądzka (od strony ul. Chrobrego ) będzie ulicą bez przejazdu,
       4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do Toruńskiej) Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
      
       II. Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy cmentarza
       1)    parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
       2)    ul. Chrobrego (od Tczewskiej do Żurawiej), gdzie  możliwość parkowania będzie po lewej  stronie, na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
      
       Cmentarz komunalny Dębica

       I. Zmiany w organizacji ruchu drogowego:
       1). od 28 października godz. 7 do 3 listopada do godz. 20 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowych Cmentarza Komunalnego Dębica (górna i dolna pętla) będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,
       2) od 31 października godz. 22 do 2 listopada godz. 20 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i Rawską do górnej pętli cmentarza będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
       a) autobusów komunikacji zbiorowej oraz autobusów przewoźników prywatnych posiadających przepustkę ZKM sp. z o.o. w Elblągu na ul. Browarnej 90 tel. centrali 55 2307900.
       Autobusy oznakowane cyframi będą dojeżdżały na górną pętlę – przy starej kaplicy cmentarza. Autobusy oznakowane literami będą dojeżdżały do nowej części cmentarza na dolną pętlę – przy nowej kaplicy cmentarza. Komunikat szczegółowy zostanie podany przez ZKM.
       b) taksówek z pasażerami, które  będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
       c) służb miejskich, porządkowych i firm pogrzebowych.
       d) pojazdów zaopatrzenia sprzedających kwiaty, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu tel. 55 2341516 (kolor zielony).
       e) mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej i Warmińskiej za okazaniem przepustki (koloru żółtego) wydanej przez Urząd Miejski w Elblągu.
       Przepustki wydawane będą w siedzibie Departamentu Rozwoju, Inwestycji i  Dróg przy ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 32 43) w godz. 8.00-15.00 osobom zgłaszającym się osobiście  z dokumentami potwierdzającymi  uprawnienia do ich wydania (dowód osobisty potwierdzający zameldowanie na danej ulicy, dokument potwierdzający zatrudnienie w firmie z siedzibą przy w/w ulicach wraz  z dowodem osobistym osoby, na którą jest wystawiony).
       3) dla pozostałych pojazdów (w tym również dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne, mające trudności w poruszaniu się)  dojazd do Cmentarza Dębica 1 i 2 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22.
       4) 1 i 2 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach: ul. Bema/Saperów i  Grunwaldzkiej/Grottgera będzie wyłączona, a ruch drogowy w zależności od potrzeb może być kierowany przez Policję.
       5) ruch pieszych - na odcinku ul. Łęczyckiej do nowej pętli cmentarza będzie odbywał się chodnikiem, a na odcinku pomiędzy obu pętlami autobusowymi piesi mogą poruszać się wyłącznie wewnętrznymi alejkami Cmentarza Dębica, ponieważ na poboczu i jezdni ul. Łęczyckiej obowiązuje „zakaz ruchu pieszego”.
      
       II. Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy cmentarza
       1) ul. Łęczycka - na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22) na odcinku od ul. Dalekiej do górnej pętli Dębicy. Parkowanie po lewej stronie, na jezdni.
       2) parkingi przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko  dla   pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te muszą  posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych  (wydawane przez Departament Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu  tel. 55 239-30-23).
       Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama