UWAGA!

Orkiestra dęta na Dniach Elbląga

 
Elbląg, Orkiestra dęta na Dniach Elbląga
fot. nadesłana

Jedną z atrakcji tegorocznych Dni Elbląga będzie występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ”Liepaja” z zaprzyjaźnionego z Elblągiem łotewskiego miasta Lipawa (Liepaja).

Orkiestra powstała w marcu 2009 roku. Głównym celem jej utworzenia było przywrócenie wcześniejszych tradycji zbiorowego muzykowania. Jego członkami są zarówno doświadczeni muzycy, którzy kiedyś grali w zespołach orkiestr dętych, jak też uzdolniona młodzież Liepaji, głównie z tamtejszej Szkoły Muzycznej im. Emila Melngaila oraz Liepajskiego Centrum Dziecięco-Młodzieżowego.
       Od 2012 roku orkiestra, której kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Walerij Szestiłowskij, współpracuje z grupą mażoretek pod kierownictwem Ainy Apienie.
       Orkiestra jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowych festiwali, przeglądów oraz konkursów. Muzyczny kunszt liepajskich muzyków oklaskiwali mieszkańcy wielu miast na Łotwie, w Rosji oraz w Polsce.
       Dwukrotnie w 2014 i 2015 r orkiestra zdobywała muzyczne nagrody podczas międzynarodowego konkursu w łotewskim mieście Jełgawa (Jelgava).
       W tym roku orkiestra z Liepaji weźmie udział w XXXI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu, skąd w najbliższą niedzielę (28 czerwca 2015 r.) trafi do Elbląga, aby uświetnić święto naszego miasta.
       Z powodu koncertu galowego w Świeciu, który odbędzie sie w niedzielne popołudnie, elbląski występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Liepaja” został zaplanowany na godziny wieczorne.
       Odbędzie się on o godzinie 19 przed Ratuszem Staromiejskim. Kilkanaście minut wcześniej przewidziano przemarsz ulicami Starego Miasta i uliczną paradę wraz z mażoretkami, które zaprezentują choreograficzne układy muzyczno-marszowe do muzyki orkiestry.
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama