UWAGA!

Orliki czynne od marca

 Elbląg, Otwarcie Orlika przy Gimnazjum nr 2
Otwarcie Orlika przy Gimnazjum nr 2 (fot. arch. AD)

Służą nie tylko dzieciom, ale i klubom sportowym oraz amatorom. Niemal od czterech lat elblążanie mogą korzystać ze wszystkich Orlików położonych na terenie miasta. W tym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki zmieniło termin ich otwarcia, ale samorząd postanowił, że uruchomi je już teraz.

 W poprzednich latach utrzymanie boisk, które są efektem programu rządowo- samorządowego, gwarantował program Animator – Moje Boisko Orlik. W połowie lutego ogłoszono, że zastąpi go Lokalny Animator Sportu. Będzie on realizowany i finansowany z pieniędzy ministerialnych, a rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do końca grudnia tego roku. Ponadto fundacji, która do tej pory w imieniu ministerstwa zajmowała się dzieleniem i rozliczaniem pieniędzy, wygasła umowa. Ogłoszono nowy konkurs, który ma zostać rozstrzygnięty w połowie tego miesiąca.
       Czy oznacza to, że Orliki w Elblągu nie zostaną otwarte w marcu, tak jak w poprzednich latach?
       - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców postanowiliśmy uruchomić Orliki już w tym miesiącu – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta i dodaje, że środki na to przedsięwzięcie będą pochodziły z miejskiej kasy.  
       Jak wyjaśnia Joanna Urbaniak w pięciu szkołach – SP nr 4, SP nr 14, Gimnazjum nr 2, w Zespole Szkół nr 1 i 3 Orliki już działają. Natomiast dwa pozostałe, czyli te położone przy SP nr 6 i SP nr 16, zostaną uruchomione w poniedziałek, 7 marca.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama