UWAGA!

Orszak Trzech Króli. Do jutra walczymy o wielbląda!

 
Elbląg, Orszak Trzech Króli. Do jutra walczymy o wielbląda!

W roku 2015 elblążanie po raz pierwszy dołączyli do miast, w których odbywają się radosne i kolorowe uliczne jasełka, czyli Orszak Trzech Króli. W roku 2016, 6 stycznia o godz. 13 trzech mędrców wraz ze świtą wyruszy po raz drugi na ulice Elblaga, by udać się do stajenki. Tam przekażą dary i złożą pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Do 15 grudnia do godz. 12 trwa głosowanie na wielbląda.

Orszak ruszy z placu Kazimierza Jagiellończyka. Tam na placu zbiorą się główni bohaterowie widowiska: Kacper, Melchior i Baltazar na koniach, Święta Rodzina, rycerze, diabły, pasterze, anioły i inne postacie z betlejemskiego żłóbka.
       Na trasie w kilku miejscach prezentowane będą też scenki takie jak: "Dwór Heroda", "Szałas pasterzy", "Gospoda", "Szopka" i wiele innych.
       Zapraszamy do uczestniczenia w Orszaku 2016!
      
       Czekając na to niezwykłe wydarzenie zapraszamy wychowawców, dzieci i ich rodziców do udziału w konkursach ogólnopolskich,które będą towarzyszyły największym na świecie jasełkom w 2016 roku!
      
       Przypominamy, że Fundacja Orszak Trzech Króli ufunduje wizytę wielbłąda 6 stycznia 2016 r. podczas Orszaku Trzech Króli w miejscowości, która otrzyma największą liczbę głosów w czasie głosowania na stronie internetowej www.orszak.org.
      
      
Sztab orszakowy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama