UWAGA!

Ósma „Sobota z przewodnikiem”

Elbląg, Konsulat Szwajcarski w 1940 r.,
Konsulat Szwajcarski w 1940 r., fot. nadesłana

Już w najbliższą sobotę (26 lipca) odbędzie się ósma w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Nasza al. Grunwaldzka”. Zbiórka o godz. 10 przy restauracji na ul. 3 Maja. Serdecznie zapraszamy!

Już od 4 lat mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu w ramach cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Spotkania społecznie prowadzą członkowie PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego. Tradycyjnie każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 10 w określonym miejscu i związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta.
       Wycieczka odbędzie się pod hasłem „Nasza Al. Grunwaldzka”. Spotkanie poprowadzą przewodnicy PTTK – Brygida Gawron i Grzegorz Rembacz. W trakcie spacerów chętni zbierają potwierdzenia udziału. Dla najaktywniejszych spacerowiczów przygotowaliśmy nagrody i niespodzianki, których rozdanie nastąpi 25 października podczas uroczystego podsumowania 4. edycji „Sobót z przewodnikiem”.
       W tym roku z okazji wyjątkowego jubileuszu Elbląga odbędzie się aż 15 spacerów! Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową lub osobiście do Biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.
       Organizatorem 4. edycji „Sobót z przewodnikiem” jest PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu. Świętuj z przewodnikami 777-lecie Elbląga! Odkryj na nowo historię miasta! Serdecznie zapraszamy!
      
Leszek Marcinkowski Prezes Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zdjęcie jest powojenne - wyraźnie widać polskie flagi - najprawdopodobniej przygotowania do 1 Maja 46-48
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Darkman(2014-07-22)
 • niech się święci 1 maja :)
 • Na foto możliwe że to jest była ambasada Szwecji a nie Szwajcarii. Architektura jak malowana ( Sztokholm ) Stary człowiek powiedział mi kiedyś że do 1945 r w naszym mieście była ambasada Danii i Szwecji. Jak ktoś ma wiedzę w temacie niech napisze. Dziekuję z góry.
Reklama