UWAGA!

Ośmioro wspaniałych

 Elbląg, Laureaci tegorocznej edycji konkursu podczas finału imprezy
Laureaci tegorocznej edycji konkursu podczas finału imprezy

W Elblągu odbył się kolejny Finał Elbląskiej Edycji Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Na konkurs przysłano 41 kandydatur.

W konkursie oceniano przede wszystkim zaangażowanie młodych ludzi w pomoc drugiemu człowiekowi oraz bezinteresowność w podejmowanych działaniach na rzecz swojego środowiska. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych postaw dzieci i młodzieży.
     W tym roku wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Grablewski, Piotr Ciesielski, Żaneta Galińska, Agnieszka Hryckiewicz, Paulina Mazanek, Marta Rydelek, Dorota Salwach i Kasia Siemaszko.
     Do ogólnopolskiego finału Konkursu Ośmiu Wspaniałych wytypowano z Elbląga Krzysztofa Grablewskiego. Ma 18 lat i jest uczniem IV Liceum Ogólnokształcącego. Angażuje się w życie klasy, brał udział w konkursach " Zostań negocjatorem, w konferencjach "Dzień Niepodległości" i w forum "Młodzi Liderzy". Aktywnie działa w Centrum Wolontariatu. Pracuje społecznie w elbląskim Hospicjum Św. Jerzego, gdzie pomaga i wspiera nieuleczalnie chorych. Opiekuje się też osobami niepełnosprawnymi we wspólnocie "Wiara i Światło".
     Wyróżnieni młodzi ludzie powiedzieli, że dla nich pomoc innym jest takim samym hobby hobby jak dla innych jazda na nartach, rowerze czy czytanie książek.
     - Wolontariat jest przyjemnością - opowiadali laureaci konkursu po otrzymaniu nagród. - Dzięki temu uczymy się żyć i bardziej rozumieć innych. Naszym mottem jest cytat z wiersza księdza Twardowskiego: "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama