UWAGA!

Ostatni taki sprawdzian

 Elbląg, Tuż przed wejściem na egzamin
Tuż przed wejściem na egzamin (fot. Michał Skroboszewski)

Z pierwszym poważnym sprawdzianem zmierzyli się dziś uczniowie klas szóstych. Ma on pokazać ich silne i słabe strony oraz zdradzić, czego się nauczyli podczas nauki w szkole podstawowej. Jak sobie radzili przed wejściem na egzaminacyjną salę? Zobacz zdjęcia.

Gwar w Szkole Podstawowej nr 21 im. Mikołaja Kopernika był dzisiaj niewiele słabszy od tego, jaki panuje tam na co dzień. A przecież w szkole byli tylko uczniowie klas szóstych, którzy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie sprawdzianu podsumowującego pierwszy etap nauki. - Mam tremę, ale myślę, że pójdzie mi całkiem dobrze - przyznała Natalia Nowakowska, uczennica klasy szóstej z SP 21.
       - Nie boje się sprawdzianu – dodaje pewnie Jacek Kartuszyński.
       Sprawdzian rozpoczął się o 9. Do 12.30 uczniowie zmierzą się z zadaniami mającymi sprawdzić ich wiedzę z języka polskiego, matematyki i nowożytnego języka obcego. Najwięcej uczniów wybrało język angielski. - Liczę na to, że będzie zadanie "Kartka z pamiętnika" – ma nadzieję Natalia Nowakowska.
       - Ja obstawiam opowiadanie - dodaje jej szkolny kolega.

  Elbląg, Uczniowie SP nr 21 mówili, że nie boją się sprawdzianu
Uczniowie SP nr 21 mówili, że nie boją się sprawdzianu (fot. MS)


       Na sprawdzianie można spodziewać się zadań sprawdzających umiejętności wyszukiwania informacji w tekście, pisania tekstów, interpretacji danych zawartych w tabelach, rozumienia tekstu w języku obcym. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły podstawowej. Nie można go nie zdać, jest to tylko sprawdzenie wiadomości i umiejętności ucznia. Wyniki będą przekazane do gimnazjum, do którego dostanie się uczeń, aby tamtejsi nauczyciele mogli poznać słabe i silne strony nowych gimnazjalistów.
       Gwar cichnie, gdy trzeba wejść do klasy. Pozostają arkusze z zadaniami, na ławce tylko długopis, ołówek i kątomierz. I stres, który trzeba pokonać. Wyniki sprawdzianu uczniowie otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego. - Jeżeli ktoś się uczył się systematycznie i sukcesywnie się przygotował, to nie będą mieli problemu z napisaniem sprawdzianu - mówi Bożena Foreńska, nauczycielka z SP 21.
       Dzieci z rocznika 2004 jako ostatni muszą się zmierzyć ze sprawdzianem szóstoklasisty. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje od przyszłego roku znieść tę formę sprawdzania wiedzy pod koniec podstawówki. - Dobrze, że tych sprawdzianów nie będzie, to tylko stres dla dziecka - dodaje Bożena Foreńska.
      
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama