UWAGA!

Ostatni weekend wakacji

 
Elbląg, Ostatni weekend wakacji

Dziś rozpoczyna się ostatni weekend wakacji. Policjanci prowadzą wzmożone kontrole drogowe, aby zapewnić wszystkim podróżującym bezpieczny powrót z urlopu. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę. Noga z gazu, bez pośpiechu!

Dojedźmy do domu cali i zdrowi. W żadnym wypadku nie wsiadajmy za kierownicę pojazdów zmęczeni, a tym bardziej pod wpływem alkoholu. Zadbajmy także o bezpieczeństwo nad wodą. Pamiętajmy, że to czasem jedno wypite piwo może stać się przyczyną tragedii.
       Już dziś rozpoczyna się ostatni weekend wakacji. W związku z tym na drogach Warmii i Mazur można spodziewać się dodatkowych patroli zarówno ruchu drogowego, jak i prewencji. Policjanci zadbają o to by te ostatnie dni wypoczynku były dniami bezpiecznymi. Piratom drogowym mówimy stanowcze NIE! Do walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami wyjadą oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wbudowanymi wideorejestratorami. Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu drogowego tych kierowców, którzy postanowią wsiąść za kierownicę swoich pojazdów na tzw. „podwójnym gazie”.
       Zadbajmy o zdrowie i życie nasze, naszych bliskich i innych osób. Nie śpieszmy się. Niech chwila frajdy, jaką być może daje kierowcom szybka jazda nie zamieniła się w spowodowanie wypadku i wyrzuty sumienia do końca życia. Jak wynika z policyjnych statystyk, to nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama