UWAGA!

Ostatnie pożegnanie aspiranta Macieja Bożka

 Elbląg, Dziś na cm. Dębica odbyło się ostatnie pożegnanie funckjonariusza CBŚ asp. Macieja Bożka, który zginął w wypadku pod Ostródą
Dziś na cm. Dębica odbyło się ostatnie pożegnanie funckjonariusza CBŚ asp. Macieja Bożka, który zginął w wypadku pod Ostródą (fot. KMP Elbląg)

Głęboki ból najbliższych i przeszywający smutek kilkusetosobowej grupy żałobników towarzyszył w ostatniej drodze elbląskiemu policjantowi mł. aspirantowi Maciejowi Bożkowi. Na wieczną służbę odszedł bowiem człowiek prawy, wspaniały mąż, całym sercem oddany służbie na rzecz bliźnich policjant.

Dziś (25 września) w domu pogrzebowym na cmentarzu Dębica w Elblągu odbyła się ceremonia pogrzebowa z wystawieniem urny z prochami zmarłego funkcjonariusza. Na uroczystość przybyło kilkuset znajomych Macieja, przyjaciele, a także funkcjonariusze solidaryzujący się w bólu z cierpiącą rodziną.
       Maciej Bożek był wspaniałym i wielokrotnie nagradzanym policjantem, zawsze szczerze oddanym ludziom, którym przywdziewając policyjny mundur ślubował nieść pomoc.
       Do Policji wstąpił 26 lipca 2004r. Od 2004 do 2009 roku pracował w sekcji do walki z przestępczością gospodarczą elbląskiej komendy, gdzie zajmował się między innymi przestępstwami internetowymi. W dniu 1 maja 2009 roku postanowił wstąpić do elbląskiego oddziału CBŚ. Maciek piastował tam stanowisko detektywa. Zginął tragicznie 21 września br. wypadku samochodowym pod Ostródą.
       Głęboko poruszyły pogrążonych w żalu uczestników uroczystości pełne emocji, ostatnie słowa skierowane przez Naczelnika CBŚ w Olsztynie do swojego podkomendnego: "Drogi Kolego - Cześć Twojej Pamięci!".
       Policjanci pożegnali swojego kolegę z pełnymi honorami - salwą honorową, salutem i sztandarem. Na uroczystości przybyli między innymi Dyrektor Centralnego Biura Śledczego KGP insp. Adam Maruszczak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie podinsp. Andrzej Zielonka, Naczelnik Wydziału olsztyńskiego CBŚ mł. insp. Krzysztof Lewicki, Komendant Miejski Policji w Elblągu inspektor Marek Osik oraz przedstawiciele różnych służb, koleżanki i koledzy z pracy.
       Maciej Bożek został pośmiertnie awansowany na stopień aspiranta.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama