UWAGA!

Ostrzegawcza ulotka dla babci i dziadka

 
Elbląg, Ostrzegawcza ulotka wraz z zyczeniami trafiła do przedszkoli,
Ostrzegawcza ulotka wraz z zyczeniami trafiła do przedszkoli, fot. KMP w Elblągu

Policjanci dzielnicowi obecni byli dziś (20 stycznia) w elbląskich przedszkolach. To tam trafiły policyjne życzenia dla babć i dziadków, a do życzeń dołączona była ulotka ostrzegająca przed oszustami. Pamięć o święcie seniorów połączono więc z profilaktyką.

Karty z życzeniami od policji dla seniorów, a dokładnie dla babci i dziadka z okazji ich święta trafiły na przedszkolne gazetki ścienne oraz do samych adresatów. Dodatkowo w tym roku policjanci do swoich życzeń dołączyli ulotkę, która ostrzegać ma tę grupę przed oszustami.
       Wciąż odnotowujemy próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób zdarza się, że są one skuteczne i taka osoba traci nawet kilkanaście tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że kampanie informacyjne przynoszą skutek, bo coraz mniej osób daje się oszustom „nabrać”.
       - Zdecydowaliśmy się, aby w tym roku dołączyć do życzeń naszą ulotkę, bo każda okazja jest dobra do tego, aby informować i chronić przez to mieszkańców – mówi podinsp. Piotr Cioła, naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. – Zdecydowaliśmy się na przedszkola, bo często właśnie babcie lub dziadkowie przyprowadzają i odbierają z tych placówek swoje wnuki. Wcześniej takie spotkania i rozmowy odbyły się w klubach seniora. Wtedy policjanci też tłumaczyli osobom starszym na czym polega ten rodzaj oszustwa i jak nie stać się jego ofiarą.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama