UWAGA!

Oświadczenie EPWiK dotyczące jakości wody pitnej

2014-11-05
Aktualizowany 2014-11-05 13:00
 
Oświadczenie EPWiK dotyczące jakości wody pitnej

W związku z publikacjami, które pojawiły się w elbląskich serwisach internetowych EPWiK wystosował oficjalne oświadczenie dotyczące jakości wody pitnej.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Elblągu - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością informuje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dnia 25.09.2014r. woda strefy niskiej, to jest:
       1. dla miasta Elbląg:
       dzielnice położone na zachód od ul. Robotniczej łącznie z osiedlem "Zawada" i ul. Mazurską oraz dzielnicą "Zawodzie", na południe od linii ulic: Teatralna, Nowowiejska, Górnośląska, Kościuszki, Bema, Łęczycka, do trasy E7 oraz część północnych dzielnic Elbląga ( Bielany, Krasny Las, Próchnik, Modrzewina)
       2. dla gminy Elbląg:
       wschodnia część Gronowa Górnego, Bielnik Pierwszy, Władysławowo, część m. Kazimierzowo (od ul. Radomskiej w Elblągu),
      
       poddawana jest ciągłej dezynfekcji. Może to powodować zmianę smaku i zapachu wody, ale nie powoduje ograniczeń użycia jej do celów domowych i gospodarczych.
      
       W ostatnim okresie niektóre portale internetowe opublikowały nieprawdziwe i niesprawdzone informacje związane z jakością wody: „Pijesz wodę z kranu? Uważaj , bo w Elblągu możesz napotkać na ośliczkę”, „Czytelniczka pyta: Długo jeszcze prysznic będę brała z podglądaczem, zwanym rurecznikiem pospolitym?”, „Kąpiel z niechcianym gościem” informujemy, że potwierdzono do tej pory tylko jeden przypadek wystąpienia ośliczki u odbiorcy wody (na filtrze zamontowanym na instalacji wody), a żyjątka opisane jako rureczniki, w lokalu przy ulicy 1 Maja w Elblągu nie mają żadnego związku z wodą wodociągową.
      
       W związku z powyższym wszystkie sprawy związane z jakością wody wodociągowej prosimy zgłaszać do EPWiK Sp. z o.o. (darmowy telefon 994) i tu proponujemy szukać rzetelnych informacji na ten temat.
      
Andrzej Kurkiewicz
       z-ca dyr. ds. technicznych
       EPWiK Sp. z o.o.

      
----- Ogłoszenie płatne -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej