UWAGA!

Oświadczenie Leszka Sarnowskiego

 Elbląg, Leszek Sarnowski, Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, ot. WS (arch. portEl.pl)
Leszek Sarnowski, Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, ot. WS (arch. portEl.pl)

W elbląskich mediach pojawiły się informacje na temat mojego kandydowania w najbliższych wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza Sztumu (województwo pomorskie).

Jest to oczywiście prawda, ale jednocześnie oświadczam, że nie mam zamiaru tego faktu komentować, gdyż jest to moja osobista sprawa, nie związana z moim funkcjonowaniem na stanowisku Dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu (województwo warmińsko-mazurskie).
       Pierwszą osobą, którą kilka tygodni temu poinformowałem o zamiarze kandydowania w obecnych wyborach był Pan Jerzy Wilk Prezydenta Elbląga. Nie prowadzę w tej chwili żadnej kampanii wyborczej, która by w jakikolwiek sposób mogła zakłócić moją pracę w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Na czas mojej kampanii wyborczej zamierzam, za zgodą Prezydenta, wziąć dwutygodniowy urlop na początku listopada.
       Dziwi mnie szukanie sensacji w fakcie mojego kandydowania w wyborach samorządowych w innym województwie. To przecież jedno z ważnych praw obywatelskich. Ponadto nie ma to żadnego związku z moją obecną pracą. Tak, jak żadnego związku z Elblągiem nie miał fakt, że w mijającej kadencji samorządowej byłem radnym sejmiku województwa pomorskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Chyba że chodziło w działania dotyczące na przykład ponadregionalnej współpracy w sprawie ratowania i promocji Żuław, w które byłem zaangażowany. Moja działalność polityczna to moja prywatna sprawa, tym bardziej, że we wszystkich sesjach sejmiku uczestniczyłem w ramach przysługującego mi urlopu pracowniczego.
       W Sztumie mieszkam od 30 lat. Z Elblągiem jestem związany od 1998 roku, od kiedy rozpocząłem pracę w miejscowej redakcji, najpierw TVP Gdańsk, a później TVP Olsztyn. To dzięki moim działaniom ta redakcja dziś funkcjonuje i ma światłowodowe połączenie z siedzibą TVP w Olsztynie. Po odejściu z TVP w 2010 roku zostałem pracownikiem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Dyrektorem Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego zostałem w 2011 roku, w drodze konkursu. Pozostałem nim nadal, nawet z rozszerzonymi kompetencjami, kiedy władzę w mieście przejął Prezydent Jerzy Wilk. Prezydent wiedział o mojej działalności politycznej w województwie pomorskim i nie widział żadnego problemu, by kontynuować ze mną współpracę.
       Podkreślam zdecydowanie, że moja dotychczasowa działalność polityczna nie miała żadnego przełożenia na moją pracę w Elblągu i w żaden sposób nie zakłócała funkcjonowania Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki. Chciałbym żeby tak pozostało. Dlatego proszę zwolnić mnie z obowiązku tłumaczenie swoich motywacji, a rozliczanie mnie z tego co dotyczy Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Komitet z którego startuję w wyborach samorządowych nie jest tworzony przez żadne struktury partyjne, a jedynie sympatyków różnych ugrupowań politycznych, zatem jest ponadpartyjny, co na poziomie kraju może dziwić, ale na poziomie lokalnym powinno być rzeczą naturalną, choć niestety nadal nie dość powszechną. Pojmuję politykę w ujęciu klasycznym, jako troskę o dobro wspólne, a to oznacza szukanie sojuszników, a nie wrogów, do czego wszystkich zachęcam.
      
       Z poważaniem
       Leszek Sarnowski Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki
       Urzędu Miejskiego w Elblągu
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Popieram Pana. Partiom politycznym w wyborach samorządowych STANOWCZE NIE!
 • Trudno mówić o poparciu. .. Pan Sarnowski jest w PO! Dlaczego o tym nie mówi.
 • Panie Leszku sensacji nie ma ale skoro pan jej nie szuka to po co podaje takie coś do mediów albo zgadza się na publikację przecież wiadomo żę ludzie to wilki i zaczną zaraz wyciągać brudy aby komuś dopiec. Rozumiem, że to taka zagrywak "Nie chcem ale muszem? się poreklamować albo newsa dać prasie? trzeba było zabronić portelowi to publikować an ie tłumaczyć się teraz, jejku jak ja nie lubie takich zagrywek.
 • Ludzi trzeba trzymać krótko za tzw jaja aby nie podskakiwali bo zaraz bedą ujadać. Być fair ale nie tłumaczyć się!
 • I takich samorządowców nam trzeba!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  afadasd(2014-10-15)
 • 18% bezrobocie w Elblągu, a oni trzymają na stołkach ludzi ze Sztumu? A gdzie patriotyzm lokalny władz Elbląga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  TylkoKNP(2014-10-15)
 • jaki patriotyzm? Do czego? DO kogo? Elbląg to mieszanka róznych stanów umysłu z pokolenia na pokolenie przybyłych tutaj po 45 r. i nie dziwota, że nie ma jedności, wiem to z autopsji. Tylko nie KNP
 • Panie Leszku, kandydowanie na stanowiska publiczne nie jest Pańską osobistą sprawą. Obywatele mają prawo wiedzieć - również za sprawą mediów - jakie motywacje kierują osobą, która ubiega się o ich głos! Proszę sobie wyobrazić, że każdego dnia tysiące ludzi na świecie słyszą na rozmowach kwalifikacyjnych pytanie: "Dlaczego chce pan/pani pracować w naszej firmie?" i nikogo to nie oburza. Jeśli nie potrafi Pan udźwignąć brzemienia bycia osobą na świeczniku, to proszę nie kandydować na stanowiska publiczne. Stwierdzenie: "Moja działalność polityczna to moja prywatna sprawa" nigdy nie powinno się pojawić w Pańskiej wypowiedzi.
 • Tym to akurat powinni się interesować mieszkańcy Sztumu. Elblążanie bardziej następcą p. Leszka.
 • nie wypadałoby wziąć bezpłatnego urlopu na okres kampanii?
Reklama