UWAGA!

Oświatowe modernizacje

 
Elbląg, Oświatowe modernizacje
fot. AD

Remonty sali gimnastycznych przy I i II liceum ogólnokształcącym oraz przy Szkole Podstawowej nr 21 i termomodernizacje gimnazjów nr 5, 6 i 2 to największe w tym roku inwestycje w elbląskiej oświacie. Zwiększy się też ilość miejsc w przedszkolach.

– Jesteśmy jednym z nielicznych miast w kraju, które oferują siedem godzin darmowych zajęć w przedszkolach – podkreśla wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge. – To będzie kontynuowane, no i myślimy też o roku przyszłym – żeby ta opłata za czas powyżej siedmiu godzin, jaki dziecko spędza w przedszkolu, spadła do symbolicznej złotówki. W związku z tym mamy nadzieję, że z przedszkoli będzie korzystać coraz więcej dzieci.
       W ubiegłym roku dzięki remontom i modernizacji pomieszczeń w istniejących przedszkolach dla dzieci zostało przygotowanych 50 dodatkowych miejsc. – Na ten rok planujemy również zwiększenie ilości miejsc w przedszkolach dzięki wykorzystaniu możliwości budynków niektórych przedszkoli – wyjaśnia Grażyna Kluge – tych, w których można do tego celu przygotować dodatkowe sale. Na razie o dwie grupy, czyli 50 miejsc. Jeśli okaże się możliwe dalsze zwiększanie liczby miejsc, to będziemy to robić.
       Jeśli chodzi o remonty i modernizacje bazy oświatowej, na ten rok zaplanowano m.in. remonty sali gimnastycznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących (I LO) przy ul. Pocztowej, Zespole Szkół Ogólnokształcących (II LO) przy ul. Królewieckiej oraz przy Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Zbyszka Godlewskiego.
       Trwa termomodernizacja Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola. – Poza dociepleniem prowadzony jest tam również remont wewnątrz budynku gimnazjum – dodaje Grażyna Kluge. – Chcemy tak przygotować ten obiekt, żeby 1 września tego roku mogli się w nim pojawić uczniowie.
       Jako kolejne do termomodernizacj przewidziano Gimnazjum nr 6 przy u. Rawskiej i Gimnazjum nr 2 przy ul. Robotniczej 173.
       Wiceprezydent Grażyna Kluge mówiła też o płacach nauczycieli: – W roku 2012 należeliśmy do tych miast, które średnią wynagrodzeń nauczycieli nawet przekroczyły – deklarowała. – Zatem nie ma w Elblągu żadnych dopełnień i dopłat. Dzięki innowacjom pedagogicznym i zajęciom pozalekcyjnym, które są w tym roku kontynuowane, tę średnią można było osiągnąć.
       Sytuację elbląskiej oświaty Grażyna Kluge przedstawiła 5 lutego podczas konferencji prasowej władz miasta.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szkoda, że Pani Prezydent nic nie wspomina o płacach pracowników administracji i obsługi w placówkach oświatowych. Nie nadążają za najniższym wynagrodzeniem. Podwyżki rent i emerytur są wyższe od podwyżek wynagrodzeń tych pracowników.
 • Pani Dyrektor II LO zrobiła generalny remont sali gimnastycznej w 2010 roku. Niezwłocznie należałoby wybudować drugą, bo jest zdecydowanie za mała na potrzeby uczniów tak dużego zespołu. Teraz muszą ćwiczyć w ciasnocie i chodzić na wf po całym mieście. To nie jest dla miasta taki duży wydatek a na pewno się opłaci.
 • Wszystko suuper tylko jak zwykle zapomniano o pracownikach administracji i obsługi o zwykłych pracownikach sekretariatu, woznych czy też sprzataczkach które zarabiają po 1600 zł brutto razem z wliczona do tego wysługa lat. Pensje od lat nie uległy zmianie a życie jest coraz droższe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_74187(2013-02-07)
 • @anonim: " Pani Prezydent nic nie wspomina o płacach pracowników administracji i obsługi w placówkach oświatowych. Nie nadążają za najniższym wynagrodzeniem. " to ja wspomnę: księgowa ze średnim wykształceniem na dwóch etatach ( w placówkach oświatowych - zdąża wyrobić 16 godzin w 10) zarabia ok 7000 zł, rzeczywiście nie nadąża za najniższym wynagrodzeniem. W oświacie są też etaty z zeszłej epoki, a najbardziej wkurzać powinno rozwarstwienie płac na tych samych stanowiskach w różnych placówkach, w jednej pracownik zarobi 2000 brutto, w innej 3000 netto, a ma ten sam zakres obowiązków.
 • AFAIK w II lo będzie nowa sala, a nie remont starej, chyba, że Prezydent wie lepiej, ale z tego co zauważyłem to miasto o oświacie niedużo wie.
 • A kiedy ruszy: "Wyposażenie pracowni komputerowych w elbląskich placówkach oświatowych oferujących kształcenie na kierunkach informatycznych" uczniowie sześciu szkół czekają patrząc na plakaty reklamujące projekt zamiast uczyć się na nowoczesnym sprzęcie.
 • Na portelu często można czytać artykuły na ten temat i w związku z tym zastanawiam się, czy to redagującym coś się myli, czy nasze lokalne władze wciąż zmieniają zdanie. Dziś czytamy, że planuje się termomodernizację Gimnazjów 5,6 i 2.Ostatnio natomiast była mowa o 9 zamiast 6.Więc o co chodzi??
 • Zapomniała dodać że POzwalniają znowu nauczycieli żeby ich godziny w ramach "oszczędności" oddać swoim. Reszta ma zdechnąć!
 • a może pomyśleć o prawidłowości wykorzystania etatów w placówkach oswiatowych! sekretarzach którzy wystawiają tylko leg uczniowskie, gospodarczych co zamawiają papier toaletowy przez telefon, po co tyle darmozjadów powinna liczyć się jakość a nie ilość
 • A przepraszam, z całym szacunkiem. .. czy taka wspomniana wcześniej pani sprzątająca chciałaby zarabiać tyle co nauczyciel po studiach?Trochę realnego spojrzenia. A nauczyciela zapytasz i też odpowie, że ma za mało. Bo kto na pytanie ile zarabia, odpowie, że wystarczająco?Ludzie, zastanówcie się. Nie jest łatwo, nigdzie i nikomu. nie broniąc ani nie atakując żadnego z Was. .. trochę realnego, zimnego spojrzenia na całą sytuację, na obraz w kraju. .. Z pustego, to i Salomon nie naleje. A Tuskowi zdaje się też kiepsko idzie targowanie się o unijne środki, więc co Wam powiem, to Wam powiem, ale chyba będzie jeszcze gorzej i ciężej. .. ot co. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Realista pracujący(2013-02-08)
 • Osoba, która komentuje wynagrodzenia księgowych w placówkach oświatowych, jeśli tak im zazdrości to niech się bliżej zapozna z charakterem pracy na tych stanowiskach. A wynagrodzenie poniżej przeciętnej krajowej to żaden luksus. Wstyd się przyznać, że się jest księgowym, a tylko tyle się zarabia.
 • Pani Prezydent myśli tylko o nauczycielach, reszta pracowników oświaty w Elblagu się nie liczy. Reszta jest od czarnej roboty, pracuje na motywacyjny dyrektorów i nauczycieli. Nie wierzę aby cokolwiek się zmieniło w tej kwestii. Pozdrawiam Panią Prezydent
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stała czytelniczka(2013-02-08)
Reklama