UWAGA!

Oszukana „na wnuczka”

 
Elbląg, Oszukana „na wnuczka”

Wczoraj 71-letnia kobieta została oszukana metodą „na wnuczka”. Straciła 1400 zł oddając je oszustce. Pokrzywdzona robiła zakupy przy ul. Gwiezdnej. Podeszła do niej kobieta i podała się za krewną, która miała jechać do Częstochowy modlić się za umierającą matkę, ale … potrzebowała pieniędzy.

Wczoraj około godziny 16 na pasażu handlowym przy ul. Gwiezdnej w Elblągu 71-letnia elblążanka robiła przedświąteczne zakupy. Podeszła do niej kobieta w wieku około 40 lat i przywitała ją słowami - „… cześć ciociu”. W pierwszej chwili pojawiło się zwątpienie i obawa. Tylko przez chwilę. Pokrzywdzona zapytała kobietę, czy jest rodziną ze strony zmarłego męża. Ta oczywiście potwierdziła. Powiedziała także, że jedzie z pielgrzymką do Częstochowy modlić się za umierająca matkę, a w Elblągu jest przejazdem i żeby kontynuować podróż potrzebuje pieniędzy, polskich pieniędzy. W rezultacie pokrzywdzona zaprowadziła ją do domu i dała wszystkie oszczędności, czyli 1400 zł. Oszustka wyszła, a pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.
       W 2013 roku tego typu przypadki były zgłaszane cztery razy. Mieliśmy także do czynienia z kilkoma próbami podobnych oszustw.
       Policja ostrzega przed pożyczaniem, przekazywaniem pieniędzy nieznanym osobom. Jeżeli mamy wątpliwości poradźmy się kogoś z rodziny. Zadzwońmy pod znany nam numer i zweryfikujmy informacje lub też pod 997. Policjanci z pewnością przyjadą wylegitymują i sprawdzą czy nie mamy do czynienia z oszustami.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama