UWAGA!

Oszukana starsza kobieta

 
Elbląg, Oszukana starsza kobieta
fot. nadesłana

180 złotych - taką kwotę pieniędzy straciła 85-letnia mieszkanka Elbląga. Kobieta padła ofiarą oszustwa na „pracownika socjalnego”. Kwota, którą sama przekazała kobiecie, która ją odwiedziła miała być przeznaczona na obiady, które 85 latka miała otrzymywać z pomocy społecznej. Teraz sprawą zajmuje się policja.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 12.30. Do domu, w którym mieszka starsza pani przyszedł nieznany mężczyzna i poinformował ją, że jeszcze tego dnia odwiedzi ją pracownik socjalny, który będzie jej pomagał. Niedługo po tym do domu staruszki przyszła kobieta podająca się za pracownika pomocy społecznej. Kobieta ta zaoferowała 85-latce obiady, które ta mogłaby otrzymywać.
       Warunkiem było wypełnienie stosownego formularza oraz wpłata 180 złotych. To właśnie o te pieniądze chodziło oszustce. Gdy staruszka zapłaciła, kobieta namówiła ją jeszcze do tego, by pojechały razem do biura pomocy społecznej. W trakcie dojazdu autobusem kobieta niepostrzeżenie wysiadła kilka przystanków wcześniej. Oszukana 85-latka wróciła do domu i zawiadomiła policję. Obecnie trwają działania zmierzające do ustalenia sprawcy wyłudzenia pieniędzy.
      
       Policja jednocześnie ostrzega osoby przed wpuszczaniem do mieszkań nieznajomych. Jeżeli mamy wątpliwości co do intencji takich odwiedzających, zadzwońmy pod nr 997 na miejsce przyjedzie patrol i sprawdzi czy osoby takie są tym za kogo się podają.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama