UWAGA!

Ożywczy podmuch?

Na Warmii i Mazurach powstaje Platforma Programowa „Praca i Rozwój”.

Platformę tworzą członkowie SLD, którzy chcą odnowić nadszarpnięty w ostatnich miesiącach wizerunek partii. Jak mówi elbląski poseł Witold Gintowt - Dziewałtowski, który został regionalnym koordynatorem przedsięwzięcia, swój akces do platformy zgłosiło już kilkadziesiąt osób, głównie członków SLD, choć nie tylko.
     Poseł dodaje, że czeka na wszystkie osoby, które chcą pracować nad nowymi rozwiązaniami problemów, jakie nękają lewicę i cały kraj - także na członków innych partii.
     - W pewnym momencie w SLD zabrakło dyskusji ideowej, programowej, o tym co zrobić, żeby ludzie w Polsce czuli się pewniej, bezpieczniej, aby mieli świadomość, że mogą uczestniczyć w tworzeniu tego wszystkiego – uważa poseł. - Mam nadzieję, że Platforma wypełni tę lukę.
     Pięćdziesięciu przedstawicieli programowej platformy SLD z całego kraju, w tym pięciu reprezentantów Warmii i Mazur, spotkało się z premierem Markiem Belką.
     Jak powiedział nam Witold Gintowt - Dziewałtowski, propozycje współpracy m.in. w sprawach nowych pomysłów dla polskiej gospodarki, premier przyjął z zainteresowaniem i zadeklarował, że chętnie z tej pomocy skorzysta.
     - Tego rodzaju spotkania będziemy organizowali nie tylko z przedstawicielami rządu, ale także biznesu, organizacji, korporacji, które mają wpływ na funkcjonowanie państwa i gospodarki – dodaje elbląski parlamentarzysta.
     Regionalne Platformy Programowe powstają w kraju od wiosny; pracuje w nich około półtora tysiąca osób. Swoje propozycje pierwszych zmian przedstawiciele Warmii i Mazur chcą przedstawić jesienią.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niechaj wybudują nowe więzienie i sami się w nim zamkną - przynajmniej będzie mniej złodziejstwa i afer
 • no tak,musza sobie przygotować koryto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator2(2004-08-02)
 • troche pogadaja fajnych hasel a potem znowu ich wybierzemy, posel Dziewialtowski znowu bedzie mial jeden z lepszych wynikow w kraju....
 • Platforma Programowa „Praca i Rozwój” - jaki to będzie skrót? PPPR?
 • Tworzy się następna grupa darmozjadów, ale społeczeństwo (mam nadzieję) nie da się otumanić. Przyszło posły do roboty a nie w politykę, na której sie nie znacie. Przykład obecnego parlamentu: co ustawa to bubel! Jestem za rozpędzeniem senatu, po co komu taki twór.A sejm, też bym się zastanowił nad sensem jego istnienia. I ile kasy by zostało a efekt taki sam albo i lepszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OBSERWER(2004-08-03)
 • SLD, SDPL, PPPR i co jeszcze zaproponujecie? "Praca i rozwój" - takie hasło to chyba już było ?
 • Było podobne:"Edukacja, rozwój, praca." Nie było jeszcze: "Wesołego Alleluja.".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panzerzug(2004-08-03)
 • Czy ktos z was ma jakies konkretne pomysly lub przedsiewzial jakakolwiek inicjatywe oprocz chrzanienia glupot na kazdy temat? Zamiast popiardywac w fotele przylaczcie sie lub stworzcie cos alternatywnego! Wszystkim chyba zalezy na lepszej przyszlosci... Choc moge sie mylic...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kamyczek(2004-08-04)
 • I owszem , Kamyczek, mylisz się. Każdemu zależy na lepszej pszyszłości - ale niekoniecznie z każdym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panzerzug(2004-08-04)
Reklama