UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pamięć pozostała...

 
Elbląg, Pamięć pozostała...
(fot. mł. chor. Krzysztof Moliński)

W czwartek (31 października) dowódca 16. Pułku Logistycznego płk Piotr Pankowski odwiedził groby żołnierzy 16. Batalionu Remontowego - kpr. Andrzeja Zielke i kpr. Krystiana Andrzejczaka, którzy zginęli podczas misji w Iraku.

Dowódcy jednostki towarzyszyły rodziny poległych oraz delegacja żołnierzy pułku. Przy grobach naszych kolegów stanęły w tym dniu posterunki honorowe. Kwiaty i symboliczne znicze przywołują wieczną pamięć o żołnierzach 16. Batalionu Remontowego, którzy oddali swoje młode życie, realizując zadania w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Iraku.

 

Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chwała bohaterom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  5
  libjar(2019-11-01)
 • Panie ppłk reż. A pamiętacie o innych żołnierzach, którzy spoczywają w Elblągu???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Olomom(2019-11-01)
 • Panie ppłk rez. A pamiętacie o innych żołnierzach, którzy spoczywają w Elblągu???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Olomom(2019-11-01)
 • A czy rodzinie tych poległych PiS odebrał rentę rodzinną,?
 • PiS nie odebrał im rent.Ale tobie załatwił zasiłek z MOPS na dekiel.
 • RobertKoliński Dwie sprawy - po pierwsze, to oficjalną nazwą kraju jest Republika Iraku i jest on państwem federalnym, ustrojową demokracją parlamentarną; w dodatku nigdy nie był on żadną "republiką islamską" (wcześniej był m. in. monarchią konstytucyjną, brytyjską kolonią, zaś w czasach pre-kolonialnych wchodził w skład Imperium Osmańskiego). Proszę nie uprawiać (zwłaszcza na taką okoliczność) głupawej, religianckiej, szowinistycznej propagandy wojennej i anty-islamskiej oraz nie rozpowszechniać zwyczajnych głupot. Po drugie, to warto też pamiętać przy tej okazji o wszystkich ofiarach nielegalnej (!), bandyckiej agresji na Irak, w której wzięli udział m. in. polscy najeźdźcy, i ponad 1.5 mln cywilnych ofiar, mieszkańców tego kraju, którzy również oddali swoje młode (i nie tylko) życie za niewinność oraz chciwość zachodnich agresorów i okupantów irackiej ziemi. Hashtagi: #irak,#agresja,#neokolonializm,#yanksGoHome
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  RobertKoliński(2019-11-02)
 • nie pojechali tam walczyć i przelewać krew za swój kraj tylko za politykę a w przysiędze jest jasno : "służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. ". ..
 • "głupawej, religianckiej, szowinistycznej propagandy wojennej" ? Lecz się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  dobrylekarz(2019-11-03)
 • Niestety rezolucji ONZ na interwencję NIE BYŁO. Taka jest prawda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Fakt .(2019-11-03)
 • To wszystko na pokaz robią żadnego współćzucia
 • Fanaberie polityków i głupia śmierć.
Reklama