UWAGA!

Pamiętaj o deklaracji Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

 Elbląg, Pamiętaj o deklaracji Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków
Fot. archiwum portElu

Od 1 lipca br. rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.

Każdy budynek, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

Deklarację można złożyć w prosty sposób:
       1. przez Internet, nie wychodząc z domu. Wystarczy, że posiada się Profil zaufany/bankowość elektroniczną/e-dowód. Link do strony internetowej: https://zone.gunb.gov.pl/
       2. złożyć osobiście w Urzędzie Miasta (druki do pobrania w urzędzie) - wrzucić do skrzynki podawczej, albo wysłać do urzędu listem poleconym na adres: Urząd Miasta Elbląg Departament Ochrony Środowiska ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg

Na wysłanie deklaracji obywatele mają 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw eksploatowanych przed 1 lipca 2021r.
       W przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021r. będzie to 14 dni od instalacji źródła ciepła lub spalania paliw.
       Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, na której znajdują się wszystkie materiały dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności

Formularz dla budynków mieszkalnych – formularz A

Formularz dla budynków niemieszkalnych – formularz B

ULOTKA

ULOTKA

Wszelkich informacji dotyczących Centralnej Ewidencji Emisyjności udziela:
       Departament Ochrony Środowiska UM
       Daria Mroczek
       tel. 55 239 31 10

Łukasz Mierzejewski Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • znowu coś tam trzeba zgłosić a po co? po to aby w przyszłości wymyślić nowy podatek, panowie u władzy wymyślą wzór pomnożą przez produkcję mebli podzielą przez dni świąteczne i wyjdzie- opłata 100zł czy 140 rocznie, bo masz źródło ciepła, niedługo trzeba będzie zgłaszać spodnie i buty bo emitują źródło jakieś tam fachowcy wymyślą, polska to dzicz, Peło wprowadzało podatki dawali sobie i kolesiom podwyżki i PyS wprowadza podatki i daje sobie i kolesiom podwyżki, czas pogonić bandę czworga !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nowy wał(2021-10-01)
Reklama