UWAGA!

Pamiętam, kiedy ostatni raz widzieliśmy ojca

 
Elbląg, Pamiętam, kiedy ostatni raz widzieliśmy ojca
fot. policja

Od lat tradycją w okresie obchodów święta Policji stało się składanie kwiatów i zapalanie zniczy w Elblągu, w miejscach, które upamiętniają poległych i pomordowanych policjantów. Dziś (24 lipca) insp. Robert Muraszko, podinsp. Marcin Grabowski oraz Maria Sadłowska, córka zamordowanego przez NKWD polskiego policjanta, zapalili znicze i złożyli wieńce w dwóch miejscach w Elblągu, które upamiętniają poległych policjantów.

Pierwszym z nich jest tablica pamiątkowa „Pomordowanym i Poległym Policjantom” przy Krzyżu Katyńskim znajdującym się na Cmentarzu Agrykola. Drugie to miejsce osobistej pamięci Pani Marii. Znajduje się ono na terenie Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera. Znicze i kwiaty złożono przy tablicy upamiętniającej Józefa Franczuka, policjanta zamordowanego przez NKWD w 1940 r. – ojca Marii Sadłowskiej. Tam też zasadzony jest symboliczny Dąb Pamięci.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciekawe dlaczego akurat w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Grottgera ?Naprawdę ciekawe. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  poinformowany(2019-07-24)
 • ttt nono ale tłumy- wszyscy pamiętamy ?- hihot historj
 • @ttt - rozumiem, że ty byłeś ? i teraz drwisz z tych którzy ''nie pamiętają''
 • Każdy policjant powinien wysłuchać wczorajsze wystąpienie Prezydenta podczas obchodów Stulecia Policji, żeby wiedział do czego powołana została Policja i jakie powinna spełniać zadania. Komendantom polecam nagranie tego wystąpienia dla przypomnienia wszystkim policjantom jak ma wyglądać ich nie praca tylko służba dla obywateli a nie na zasadzie wielkiej łaski.
 • Podczas wystąpienia Prezydenta zobaczcie jak mówi o podziękowaniach młodzieży po światowych dniach młodzieży dla policjantów. Prezydent powiedział, że nic nie zastąpi takich gestów, nawet żadna nagroda i premia tego nie zastąpi. Proszę zobaczyć po prawej stronie najwyżej stojących funkcjonariuszy i ich reakcję na te słowa. Od razu widać po tych funkcjonariuszach, że tylko liczy się kasa a nie jakieś podziękowania młodzieży, czy ogólnie mówiąc obywateli. Teraz policjant to nie jest z powołania tylko dla pieniędzy i profitów jakie ma wykonując ten zawód. Taka jest prawda i rzeczywistość.
 • Z tym dla pieniędzy to nie przesadzaj.
 • Bo co? Bo powini zarabiać zapewne przynajmniej dwa razy więcej??? I do tego jeszcze mniej robić?
Reklama