UWAGA!

Pamiętamy…

 
Elbląg, Pamiętamy…
fot. nadesłana

Dziś, 24 lipca z okazji Święta Policji na cmentarzu przy ul. Agrykola delegacja w składzie: mł. insp. Robert Muraszko, podinsp. Edward Szydłowski oraz podinsp. Tomasz Piaskowski - zapaliła symboliczne znicze pod Krzyżem Katyńskim. Znajduje się tam tablica upamiętniająca poległych i pomordowanych policjantów.

Tego dnia kwiaty złożono również przy tablicy upamiętniającej Józefa Franczuka policjanta zamordowanego przez NKWD w 1940 roku – ojca elblążanki pani Marii Sadłowskiej. Druga z wymienionych tablic jest na terenie Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera. Tam też zasadzony jest symboliczny Dąb Pamięci.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • .. .. pomodowani polscy policjanci przez ukraińskie UPA nadal bez grobów, pamieci. .. .a na kurhanach pasą się krowy. .. . Minister Spraw Wewnętrznych nie przeżył, ,spotkania, ,z banderowcami, a oni spokojnie przeżyli nawet wojnę. .. .Dla przypomnienia minister Bronisław Pieradzki, zamordowany w Warszawie. .. .. Za pieniądze MSW ( poz. sorty mundurowe) restauruje się ukrainskie kosciółki na białostoczcyznie tz Zakerzonii. .. Prosze nie udawać, że 200 000 ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskie UPA nie było. .. .
  • To wszystko o kim będą pamiętać i gdzie składać kwiaty de facto zależy tylko od ustroju i władz panujących. Za okupacji sowieckiej prześladowali za pomordowanych przez NKWD, dzisiaj "miłość" do Ukrainy nie pozwala mówić o zbrodniarzach UPA a ci stołkach pójdą gdzie im każą
Reklama