UWAGA!

Panorama Elbląga za droga

 
Elbląg, Panorama Elbląga za droga
fot. Anna Dembińska

Mieszkańcy i turyści, którzy chcieliby spojrzeć na nasze miasto z innej, wyższej perspektywy muszą poczekać do kwietnia. Wówczas, po jesienno-zimowej przerwie, ponownie udostępniony zostanie punkt widokowy w Bramie Targowej.

Brama Targowa to bodaj najbardziej kojarzony z Elblągiem zabytek, opisany w legendzie o Piekarczyku, którego pomnik stoi obok. Od 2006 r. z okna na najwyższej kondygnacji można podziwiać panoramę miasta. Ale nie teraz, brama jest bowiem zamknięta.
       - Decyzja o zamknięciu bramy zapadła pod koniec listopada, kiedy po miesiącu obserwacji, okazało się, że zainteresowanie turystów jest minimalne. Chęć skorzystania z punktu widokowego wyrażały trzy osoby w ciągu miesiąca - wyjaśnia Kamil Czyżak z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - A w miesiącach jesienno-zimowych koszt utrzymania bramy znacznie wzrasta - zauważa - ponieważ opłata za ogrzewanie w tym czasie przekracza 1 500 zł. Ogółem miesięczny koszt utrzymania to 1 876 zł oraz opłata dwóch pełnoetatowych pracowników, którzy nadzorowali bramę i udostępniali wejście na górę. Ponowne otwarcie bramy planujemy w kwietniu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W Bramie na pierwszej kondygnacji powinien być całoroczny posterunek Straży Miejskiej z pełnym monitoringiem obszaru Starego Miasta no i samej Bramy! Ekipa to 4 funkcjonariuszy, zmieniają się co godzinę, czyli gdy dwóch patroluje, dwóch odpoczywa patrząc na monitory i popijając herbatkę!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POmysłodawca(2013-02-12)
 • No i pewnie. po co zimą. Latem to co innego, sam nawet byłem parę razy. Przydał by się taras widokowy na dachu (jak przed wojną)
 • A czy za wejście na ten punkt widokowy cos kasują???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  koopiec(2013-02-12)
 • Jakby nie było, Brama Targowa jest punktem widokowym. .. ale głównie na Starówkę i Łasztownię (zakłady przemysłowe). Fakt, przydałby się bardzo ten taras na Bramie Targowej, na pewno by bardziej uatrakcyjnił budowlę. Prawdziwym punktem widokowym będzie natomiast taras na wieży katedry Św. Mikołaja. Jak go w końcu udostępnią, to z tamtej wysokości będzie można podziwiać cały Elbląg i okolice - od j. Druzno, po zamek w Malborku przy dobrej pogodzie). Nawet jeśli będzie płatny, to i tak będzie popularniejszy niż Brama Targowa. BTW. Co do bramy targowej, to nie dość, że przydałoby się odbudować ten taras widokowy, to jeszcze można by tam uruchomić jakąś kawiarenkę na samej górze. .. i to by na pewno przyciągnęło ludzi tam na górę. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ambroży(2013-02-12)
 • Jestem zadowolony że dbają tak o finanse, szkoda tylko że cierpa na tym dwie osoby które i tak zostawiły by zarobione pieniądze w elbląskich sklepach. Szkoda że aż tak dokładnie nie podchodzą do wycieczek na naście tysięcy z których nie ma żadnych profitów dla miasta, ani mieszkańców.
 • A dlaczego nie działa kamerka internetowa na Nowym Ratuszu. Co wstydzicie się pokazywać Starówkę czy olsztyn zabronił.
 • zamknę firmę na cztery miesiące i zwolnię ludzi, bo to najgorsze miesiące w roku i tylko koszty
 • nie ma kamerki, żeby nie było widać straży miejskiej, która cały dzień ściga (na sygnale) wszystkich po Starym Rynku
 • byloby wieksze gdyby nie to ze byla otwarta do 15-16 w dni powszednie. .. .
 • Jak za drogo w utrzymaniu TEGO obiektu, to droga rado miejska, alternatywą jest tylko ROZBIÓRKA i po kłopocie. DOBRANOC
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JAN MARIAN RAKIETA(2013-02-12)
 • punkt widokowy - brawo!!!!! To FANTASTYCZNIE !!!!! TAK POPATRZEĆ NA REMONTY DRÓG, JAKIE SIĘ BĘDĄ ODBYWAĆ PRZEZ KOLEJNE. .. DŁUUUGIE LATA!!!!! Sama frajda!!!!! Marzę o tym !!!!!
 • Na pewno będzie mnóstwo chętnych -widok przecież cudny. Proponuję opłatę w wysokości 100 zł, która powinna być przeznaczona na budowę metra elbląskiego !!!!!1
Reklama

To się czyta

To się komentuje