UWAGA!

Park Dolinka i amfiteatr zyskają nowe oblicze

 Elbląg, Park Dolinka i amfiteatr zyskają nowe oblicze
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Władze miasta pozyskały prawie 8,9 mln złotych unijnego dofinansowania na modernizację parku Dolinka. Cała inwestycja ma kosztować ponad 10 milionów złotych i sprawić, że park stanie się rekreacyjną wizytówką Elbląga.

O pozyskaniu unijnego dofinansowania poinformował dzisiaj w mediach społecznościowych miasta prezydent Witold Wróblewski. Szczegóły projektu ma zaprezentować po świętach.

Z naszych informacji wynika, że park Dolinka po modernizacji ma być podzielony na kilka stref: dla seniorów (bliżej ul. Górnośląskiej), strefę siłowni plenerowych (wzdłuż głównej ścieżki), zabaw dla dzieci (z wykorzystaniem górki przy amfiteatrze), relaksu (nad rzeką z leżankami, miejscem do plażowania, grillem, stołami do ping-ponga, szachów).

- Atrakcjami na górce z pewnością przebijemy Pasłęk, do którego nasi mieszkańcy obecnie chętnie jeżdżą. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Pasłęka będą też do nas przyjeżdżać – mówiła jeszcze na listopadowym posiedzeniu komisji gospodarki miasta Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Do projektu rewitalizacji parku Dolinka została też włączona modernizacja amfiteatru. - Ma to być element strefy spotkań mieszkańców, ze sceną, możliwością organizacji koncertów, występów artystycznych. - To miejsce ma być kameralne, pięknie zagospodarowane i oświetlone z widownią na około 250 osób – mówiła wówczas Elżbieta Gieda.

Park po modernizacji ma być lepiej oświetlony i włączony w system miejskiego monitoringu. Pojawi się w nim wiele elementów małej architektury.

Inwestycja ma być zakończona do jesieni 2021 roku.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama