UWAGA!

Park wodny: Przetarg bez ofert

W środę miał zostać rozstrzygnięty drugi już przetarg na budowę parku wodnego w parku Dolinka. Podobnie jak miesiąc temu i tym razem nie wpłynęła żadna oferta.

Inwestycja ma obejmować budowę parku wodnego z hotelem i parkingami dla gości. Kompleks ma być zlokalizowany pomiędzy ulicami Kościuszki oraz Moniuszki, tuż obok basenu odkrytego. Początkowo ponad 4-hektarowa działka, która jest obiektem przetargu została wyceniona na dwa mln zł. Pod koniec stycznia, kiedy żaden inwestor nie złożył swojej oferty miasto opuściło cenę terenu o 200 tys. zł.
     Otwarcie ofert miało nastąpić w środę, jednak ponownie nie było czego otwierać.
     - Teraz - zgodnie z procedurą - rozpoczniemy negocjacje z firmami - zapowiada rzecznik miasta Artur Zieliński. Jednocześnie rzecznik kolejny raz zapewnia, że są firmy zainteresowane ofertą. Według warunków stawianych przez władze miasta, budowa miałaby się rozpocząć w ciągu pół roku, a zakończyć po dwóch latach od podpisania aktu notarialnego.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przy dobrym bussines planie za takie pieniądze można stworzyć dużą ilść miejsc pracy. A w takim Parku wodnym,ile osób znajdzie zatrudnienie? 10, 20? CHoć dobre i to...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan Nikt(2002-02-28)
 • Poprzedni komentarz do tej informacji ociera się o brak logiki: "przy dobrym biznesplanie za takie pieniądze można stworzyć...miejsc pracy" - ale przecież kwota podana w informacji to cena jaką miasto chce wziąć za ten grunt czyli de facto wspomniane 1.800.000PLN zasila budżet miasta Elbląga po sfinalizowaniu umowy. Ile osób będzie zatrudnionych w parku wodnym zależy li i tylko od firmy która zechce w ten interes wejść. Obserwacja ogólna dotycząca tego czym obecnie zajmuje się UM i co do Nas mieszkańców dociera poprzez media - cały czas trwa wyprzedaż terenów i działek będących własnością miasta: Płk Dąbka - targowisko, Aeroklub i lotnisko - pod hipermarket, Dolinka - pod Park Wodny, Teatralna - Park Plaza. Skoro już tak sprzedajemy to: co z Modrzewiną? co z halą w parku Modrzewie? co z terenami Elzamu i strefą? co z działką vis a vis WOK w pobliżu Spyży i dawnej Ewy ? wypalowana działka przy kinie Syrena ? co z Ratuszem na Starym Mieście?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-02-28)
 • "Ile osób będzie zatrudnionych w parku wodnym zależy li i tylko od firmy która zechce w ten interes wejść." Nieprawda. Ile osob znajdzie tam prace zalezy o tego jaki jest rynek na uslugi Parku Wodnego w Elblagu i okolicach, tzn. jakie pieniadze jest w stanie lokalny rynek przeznaczyc na taka rekracje (ktora jest forma konsumpcji, bez ktorej mozna sie obejsc), w regionie o 30to procentowym bezrobociu? A moze liczymy ze Elblag stanie sie Mekka turystow szukujacych rozrywek wodnych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2002-02-28)
 • Zaniteresowani 4 ha ziemi w Elablagu napewno sa. Tylko, czy zainteresowani zbuduja tam Aqua Park? Jesli nie, to czy warunki przetargu nie poinny byc inaczej sformulowane i czy sprzedarz tych terenow nie powinna byc inaczej prowadzona?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znowu ciekawski(2002-02-28)
 • Nasz Pan Prezydent kombinuje jak postawić kolejny hipermarket !!!!
 • a co to niby ma byc? ten park wodny? co oni znowu wymyslil?
 • Pomysł? TAK, TAK, TAK! Jestem bywalczynią takich przybytków w Weisen Hoisen raz Damp 2000 (Niemcy). Taka inwestycja w 2 lata? BZDURA!!! Projekt, zamówienie budowlane, budowa, wykończenie... minimum 3 lata. Chyba..., że tam ma stanąć basen dla chorego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystyna Kaczka(2002-03-03)
Reklama