UWAGA!

Parking cieszy, ale co z resztą?

 
Elbląg, Niektóre miejsca wyglądają lepiej...
Niektóre miejsca wyglądają lepiej...(fot. WS)

Ponad rok temu, w kwietniu, mówiło się o remoncie całego targowiska miejskiego. Ostatecznie udało się zrealizować jedynie pierwszy etap – jesienią, tego samego roku, wybudowano parking. Czy dalsza część doczeka się remontu? Trudno powiedzieć, bo na razie wszystko jest w planach.

– To targowisko to często jedyne miejsce dla starszych osób, emerytów, aby kupić tańsze produkty spożywcze, np. warzywa, owoce, mięso. To także dla nich miejsce spotkań. Niestety, patrząc na stan, w jakim funkcjonuje to targowisko, nie można powiedzieć, że jest bezpieczne – pisał jeden z naszych Czytelników tuż po ogłoszeniu decyzji, na początku tego roku, że dalszego remontu targowiska nie będzie.
       Powód?
       - Niestety, zaplanowana dalsza część inwestycji, czyli m.in. budowa nowych wiat i stoisk nie dojdzie, póki co, do skutku, bo brakuje na to pięniedzy – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Jednak Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg planuje umieścić te wydatki w budżecie na rok 2015.

  Elbląg, ...inne jeszcze nie
...inne jeszcze nie (fot. WS)

Jak jednak wyjaśnia Agnieszka Bienert, zastępcę dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza tym terenem wykonano kilka prac  - wyremontowano schody, częściowo nawierzchnię bitumiczną, uzupełniono nierówności w nawierzchni betonowej i chodnikach, wyremontowano sanitariaty, wymieniono deski w niektórych wiatach handlowych, czy naprawiono oświetlenie.
      
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A może by tak dać aktualną fotkę schodów na targowisko, po remoncie.
 • Pieniądze panie Wilk są, ale na. .. Elbląski Serwis Miejski i to ponad 140 000 zł, czyli na promocję samego siebie? Ja pan Wilk uwielbiam siebie i już?
 • panie redaktorze od kilku miesięcy schody są wyremontowane, szkoda, że nikomu z Państwa nie chce się przejść na targowisko. Co do prac remontowych to nic nie było robionych? Może trzeba się zapytać u administratora?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  zenekkuleczka(2014-07-22)
 • Rynek tylko dla towarzystwa , dla spacerow i spotykania znajomych istnieje. Niech spotykaja sie po mszy przed kosciolem .Wszystkie produkty sa drozsze niz w marketach a sa brane w tych samych hurtowniach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  9
  miejscowa(2014-07-22)
 • " To targowisko to często jedyne miejsce dla starszych osób, emerytów, aby kupić tańsze produkty spożywcze" co za bzdury autor chyba nigdy nie był na rynku, przejdź się kiedyś i zobaczysz jaki jest rozkład wiekowy populacji (są wszyscy po równo) i z tą ceną to też stereotypy, na rynku większość produktów jest droższych bo są lepszej jakości, ale zakompleksieni buraki i wieśniaki wolą kupować konserwanty w hipermarkietach, poczytaj sobie o miastach takich jak Londyn, gdzie stragany są w najbogatszych dzielnicach, ale oczywiśćie w metropolii Elblong nie wypada kupować na rynku bo hiperbiedra jest taka nowoczesna.
 • Lepirj ufundowwć sztandar ! / oczyw?ście nie ze swoich pieniędzy, tylko z naszych !! / niź remontować rynek. Schody są zrobione - foto stare - pozostały zawalające się stragany i dziurawy plac. Pan Wilk zapomniał , źe ma słuźyć Elbląźanom. To My jesteśmy jego pracodawcami ! Jak panu się nie chce to powinien się zabrać z Elbląga z zespołem Wilki !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Dąbek(2014-07-22)
 • te czerwone i platformerskie kundelki znowu judzą, bo widzą, że Pan Wilk pokazał jak należy zarządzać miastem - czynsze obniżone, bilety tak samo, woda i podatki nie podniesione, drogi zakończone, basen się buduje, na Modrzewinie firmy stawiają kolejne hale i to wszystko was boli!!! Brawo Panie Prezydencie, wygra Pan w pierwszej turze, bo jest Pan dobrym gospodarzem. Hania z Nad Jaru.
 • że na rynku jest taniej niż gdzie indziej to mit, i to już od lat. To taki sam towar jak w dyskontach, bywa, że droższy, a proszę jeszcze zwrócić uwage na to w jaki sposób usytuowane są wagi sprzedających. W czterech przypadkach na pięć, nie widać gramatury i ceny. Kilka razy byłem bezczelnie oszukany i wiecej tam nie robię zakupów.
 • Czekają tam u Wika, aż pieniądze do nich przyjdą. O pieniądze trzeba walczyć a siedzieć i czekać. Za to wam płacimy urzędasy. Był ktoś u prezesa np. : Orlenu by pomógł miastu?
 • Należy brać przykład z Tolkmicka, gdzie Burmistrz umie załatwiać pieniądze, buduje nowy ratusz, wybudował nowe bardzo ładne targowisko, marinę i nie narzeka. Parking bardzo dobra rzecz, szczególnie dla kupujących, o sprzedających też należy dbać. Boję się o kryty basen, bo jak na razie pracę idą powoli szkoda by było oddać 16 000 000 zł. Życzę powodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  bezpartyjny(2014-07-23)
Reklama