UWAGA!

Parking wielkiego niezadowolenia

 Elbląg, Sporny parking przy MOPS
Sporny parking przy MOPS (fot. MS)

W Elblągu jest albo za dużo samochodów, albo za mało miejsc parkingowych. Wydawałoby się, że powstanie nowego parkingu u zbiegu ulic Winnej i Zacisze zadowoli użytkowników czterech kółek. I pewnie by tak było, ale parking nie jest dostępny dla wszystkich.

- Mieliśmy tam tzw. dziki parking dla wszystkich mieszkańców i był on zawsze w pełni wykorzystany z powodu braku innych miejsc parkingowych w okolicy – informuje nasz Czytelnik. Teraz przyszło nowe... Są tam miejsca z prawdziwego zdarzenia, z twardym podłożem, gdzie można postawić samochód bez narażania się na uszkodzenia podwozia i wysiąść z auta bez omijania kałuż. Wszyscy byliby zadowoleni, gdyby nie jeden szczegół. Wjazd na parking uniemożliwiają dwa paliki, które można uchylić, pod warunkiem, że ma się do nich klucz. W godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej parking w 2/3 jest zajęty. Kilka miejsc wolnych „marnuje się”, gdyż nikt nie ma klucza do wspomnianych palików.
       - Ten parking został zrobiony dla pracowników MOPS - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Dotychczas urzędnicy parkowali na parkingu obok. Ratusz jednak sprzedał ten parking deweloperowi. W ramach rozliczeń inwestor wybudował utwardzony parking na miejscu "dzikich" miejsc postojowych.
       - Za niniejszy teren MOPS wnosi do kasy miasta stosowne opłaty - dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Można więc uznać, że jest to "prywatny" parking MOPS. Problemu by nie było, gdyby po godzinach pracy MOPS-u parking byłby dostępny dla mieszkańców. Tymczasem o godzinie 17 parking jest pusty, a wjazdu dzielnie bronią paliki. Z drugiej strony nikt nie zagwarantuje urzędnikom, że w przypadku gdyby mieszkańcy mogli parkować na spornym parkingu, pracownicy MOPS będą mieć rano wolne miejsca parkingowe.
       Tuż obok znajduje się drugi parking. Tu wjazdu strzegł znak „zakaz ruchu” z tabliczką „Nie dotyczy Straży Miejskiej i MOPS”. A na parkingu (zapełnionym w całości) ani jednego samochodu z oznaczeniami Straży Miejskiej lub MOPS. Po naszej interwencji znak został zasłonięty. Dopóki deweloper nie rozpocznie tam realizacji swoich planów, mogą parkować wszyscy chętni, dla których wystarczy miejsca.
       Wszyscy zainteresowani parkowaniem stoją więc na ulicy Winnej. Trzeba zauważyć, iż parkują tam pojazdy z rejestracjami z powiatu tczewskiego, lidzbarskiego, nie licząc miejscowych z Elbląga i powiatu elbląskiego.
       Co ciekawe, kilkadziesiąt metrów dalej, przy dyskoncie, znajduje się parking, na którym wolnych miejsc nie brakuje. Ale jest to parking płatny (klienci dyskontu i fitness za pierwszą godzinę nie płacą).
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Za niniejszy teren MOPS wnosi do kasy miasta stosowne opłaty - dodaje Łukasz Mierzejewski. To dobre, a skąd MOPs ma kasę;-)))
 • Mnie zastanawia czy autor ma wszystko w porządku z połączeniem z serverem? Bo temat naciągnął prawie do trylogii, a pojęcia nie ma o prawie własności i demokracji? Co człowieku ciebie dziwi i co tobie się nie podoba? Zadam raz pytanie czy twój samochód jak stoi w nocy a ty śpisz dasz mi abym nim pojeździł?! Rozumiem że to tylko ef3ekt przesilenia wiosennego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  Redakcjo.po.co.to(2016-03-23)
 • Jest za dużo samochodów, a jeszcze gorzej - jest za dużo oczekiwań mieszkańców w sprawie darmowego stania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  874443(2016-03-23)
 • Władze Elbląga przegapiły moment, w którym można było jeszcze myśleć o zrównoważonym rozwoju. Teraz czeka nas już tylko carmagedon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  orianka(2016-03-23)
 • kasę dla mopsu daje wojewoda- zadania zlecone i prezydent miasta - zadania własne
 • to mądralo jeszcze powiedz, parking to zadanie zlecone czy własne? zresztą jeden i drugi płacie NASZĄ kasą
 • sTAĆ KOGOŚ NA samochód to i stać na miejsce parkingowe. Proste. .. a jakie skomplikowane
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  214930(2016-03-23)
 • proponuje po cichu kupic kluczyk i po sprawie tak sie kupuje sie piloty do szlabanow
 • Może w końcu straż miejska nie będzie wjeżdzać i parkować na zakazie - czyli pod ich siedzibą przy ul. Winna 9.Stoi tam znak B1,czyli zakaz ruchu w obu kierunkach z białą tabliczką "nie dotyczy MPO". Pomimo tego codziennie tam wjeżdzają, parkują i wyjeżdzają. Także prywatnymi samochodami.
 • Na wspomnianym w artykule parkingu nie parkuje straż miejska, bo miałaby dalej o 10 metrów do biura. Od wielu miesięcy parkują codziennie w miejscu dla nich niedozwolonym - pod samym wejściem do siedziby straży miejskiej. Oba miejsca są naprzeciw siebie (przez ulicę). Tam gdzie jest parking dla straży miejskiej i SŁUŻBOWYCH samochodów MOPS stoją prywatne samochody pracowników MOPS. Straż miejska nie pisze mandatów bo sami codziennie łamią prawo i udają że jest OK.
 • Nakupywali 15 letnich Volkswagenów za 4700zł a teraz płaczą, że trzeba w centrum płacić za parkowanie.
 • proszę pokazać z jakiego funduszu MOPS PŁACI Z TEN PARKING, jeśli pracownicy ponoszą koszty to ok niech będzie zamknięty jeśli nie otworzyć dla wszystkich
Reklama