UWAGA!

Parking zamiast górki

 
Elbląg, Parking zamiast górki
(fot. Anna Dembińska)

Przy Szkole Podstawowej nr 12 znika górka, w której przez lata mieścił się zbiornik elbląskich wodociągów. W jej miejsce wspólnota mieszkaniowa ma wybudować parking dla mieszkańców pobliskiego wieżowca.

Górka kryła w sobie retencyjny zbiornik na wodę pitną, który był połączony ze znajdującym się tuż obok budynkiem byłej hydroforni. Oba obiekty były wybudowane w latach 70. na potrzeby osiedla wieżowców, które powstało przy ul. Nowowiejskiej. - Ten zbiornik nigdy nie był używany przez nasze przedsiębiorstwo. Prawdopodobnie miał wadę techniczną. Ponadto okazało się, że można prawidłowo zaopatrzyć w wodę wieżowce bez udziału zbiornika. Był więc zbędny, dlatego jest likwidowany – powiedział nam Andrzej Kurkiewicz, dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Budowla była uciążliwa dla mieszkańców wieżowca Nowowiejska 10. Dzieci urządzały na niej niebezpieczne zabawy, a przede wszystkim „górka” ograniczała widoczność i stwarzała zagrożenie w ruchu drogowym. Nie bez znaczenia jest fakt, że obok jest szkoła.
       EPWiK próbowało sprzedać zbiornik, ale nie było chętnych. Dlatego chciał go przekazać miastu. Jak twierdzi Andrzej Kurkiewicz, ratusz wyraził na to zgodę, ale pod warunkiem że EPWiK dokona rozbiórki budowli.  - Koszt był zbyt wysoki, około 60 tysięcy złotych, dlatego nie poszliśmy tym torem - przyznaje Andrzej Kurkiewicz. - Mieszkańcy bloku Nowowiejska 10 w 2012 roku ponowili zabiegi o likwidację „górki”. W tym roku zarządca w imieniu mieszkańców podjął starania o przejęcie działki wraz infrastrukturą.
       - Wspólnota od 11 lat walczyła o to, by EPWiK rozebrał tę górkę. Wreszcie udało się dojść do porozumienia, wspólnota nieodpłatnie otrzymała ten teren na własność, zapewniając środki na likwidację górki. Kosztowało to mieszkanców 30 tysięcy złotych. Na terenie po górce powstanie parking, z której będzie mogła korzystac jedynie wspólnota mieszkaniowa przy ul. Nowowiejskiej 10. Dzięki tej inwestycji odkorkują się inne miejsca parkingowe w okolicy - powiedział nam Andrzej Zalewski, który zarządza wspólnotą mieszkaniową przy ul. Nowowiejskiej 10. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama