UWAGA!

Parkują i zasłaniają widoczność

 Elbląg, Parkują i zasłaniają widoczność
fot. Czytelnik

- Parkują auta tak blisko skrzyżowania ulic Kajki i Pionierskiej, że całkowicie zasłaniają widoczność kierowcom, którzy z niego wyjeżdżają, a raczej próbują to zrobić. Taka sytuacja jest prawie codziennie. Czy nie zdają sobie sprawy, że powodują zagrożenie? - pyta pan Marek, nasz Czytelnik.

Jak podkreśla pan Marek, taka sytuacja na skrzyżowaniu ulic Kajki z Pionierską jest niemal każdego dnia.

- Kierowcy parkują dosłownie kilka kroków od skrzyżowania. Sznur aut stoi aż do przejścia dla pieszych przy parku Kajki. Wówczas nie widać, czy ktoś wchodzi na przejście i jest już o krok od wypadku. Mieszkam w pobliżu i kilka razy byłem świadkiem takiej sytuacji. Niewłaściwe parkowanie przy tym skrzyżowaniu to niestety standard, szczególnie popołudniami i wieczorami, również zimą, a wówczas widoczność dla innych kierowców jest praktycznie zerowa. Nigdy nie widziałem interwencji policji w tym miejscu - zaznacza nasz Czytelnik.

 

Jak informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, interwencje w tym miejscu policja podejmuje "co jakiś czas".

- Zgodnie z art. 49 ust. pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym, zabrania się zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania.  Za taki czyn policjant może nałożyć mandat w wysokości 300 zł oraz 1 pkt karny. Co jakiś czas policjanci podejmują interwencje w tym miejscu. Często zgłoszenia o nieprawidłowym postoju w tym miejscu przekazywane są policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – zaznacza Jakub Sawicki.

- Sam dwa razy zgłaszałem nieprawidłowe parkowanie w tym miejscu przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie widać rezultatu, kierowcy nadal parkują zasłaniając widoczność na skrzyżowaniu i przy przejściu dla pieszych - mówi pan Marek. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • weź dziadu koło i walnij się w czoło - aktywista się znalazł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20
  136
  sprawiedliwy357(2021-04-26)
 • Panie Jakubie Sawicki, przestań Pan opowiadać bajki, bo przejścia i skrzyżowania są pozastawiane praktycznie w całym centrum (Słoneczna, Traugutta, Kosynierów, Zielona)a policja przejeźdżająca obok nie reaguje, a jeździ tamtędy bardzo często by zajrzeć na to coś potocznie zwane boiskiem przy Sp. 23.Panie Jukubie Sawicki, może by tak policjantom "kazać"pilnować takiego parkowania, a nie przed 6,gdy ludzie jadą do pracy, stać z radarem na Rawskiej gdzie ustawiono 30 km/h.
 • Niech postawią znak zakaz parkowania, bo widoczność jest zerowa dla pieszego oraz dla zmotoryzowanych Hashtagi: #Paul
 • Wyjazd z Zielonej w Trybunalską. Szczególnie jak pierwsza stoi furgonetka.
 • RobertKoliński Brawo czytelnik Pan Marek, odpowiedzialny i rozsądny obywatel naszego miasta! Rozwydrzonym zaś i roszczeniowym kierowcom trujących blaszaków niezbyt hojnie wyposażonym przez naturę, co muszą sobie rekompensować wielkogabarytowymi furami przypomina się, że miasto jest dla ludzi, zaś blokowanie w ten sposób drogi i widoczności na niej szkodzi nie tylko kierowcom, ale również pieszym pokonującym to przejście i mającym zablokowaną widoczność na ruch z głębi Pionierskiej. Kiedy dojdzie tam do wypadku, to będziecie mieć również krew na rękach, aspołeczne chochoły i egoistyczni niszczyciele dobra wspólnego; A elbląski ratusz znów śpi, czy dalej planuje kolejne niszczycielskie wycinki, betonozę i poronione obwodnice dla szkodników? Hashtagi: #przyroda, #ekologia, #ogrod, #MiastoToNieFirma!
 • Nad Jarem - z Broniewskiego do Kłoczowskiego dostawcze DHL, DPD itp garażują nawet na samym zakręcie, a dodatkowo nie mogą tam robić postoju bo to tzw. ulica wewnętrzna z ruchem pieszych. Policjanci "radarowcy z Rawskiej "zróbcie z tyn porzadek. Trzeba przyjechać po 18 :00. @Komendant MO
 • @paulina1301 10 metrów przed każdym przejściem jest zakaz parkowania. Problem w tym, że policja tego nie egzekwuje. Oni muszą mieć "akcję", ew. jak dziecko będzie potrącone na takim zasłoniętym miejscu. Wtedy to tak.
 • Elbląg miastem kapusi i konfidentów.
 • A gdzie jest nasza dzielna Straż Miejska? Odpala ludności zamarznięte BMW?
 • @RobertKoliński - Ciebie to nawet na smarta nie stać. Kreskówki ból tyłka o wszystko. Nawet o samochód.
 • Podobnie wzdłuż u; . Królewieckiej, od skrzyżowania z ul. Skłodowskiej, aż w okolice komendy miejskiej policji. Niemal pod nosem komendy i policj tgo nie widzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  @@@###(2021-04-26)
 • RobertKoliński @Tralala - Stać mnie za to na podpisanie się pod swoim komentarzem, podczas gdy małych fiutków w dużych furach niszczących nam miasto i szkodzących społeczeństwu nie stać nawet na to:) Hashtagi: #przyroda, #ekologia, #wycinka, #MiastoToNieFirma!
Reklama