UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Parlamentarzyści chcą do szkoły

 
Elbląg, Parlamentarzyści chcą pomóc w trakcie strajku nauczycieli
Parlamentarzyści chcą pomóc w trakcie strajku nauczycieli (fot. Anna Dembińska)

- Deklarujemy z panią poseł, że możemy się zająć dziećmi w trakcie strajku nauczycieli – taką deklarację złożył dziś (25 marca) senator Jerzy Wcisła na konferencji prasowej. Strajk nauczycieli ma rozpocząć się 8 kwietnia.

Obecnie związki zawodowe rozmawiają z rządem na temat swoich postulatów. Jeżeli jednak obie strony nie osiągną porozumienia, to w wielu szkołach nie strajkować będzie tylko dyrektor i być może kilku nauczycieli.
       A obowiązkiem samorządu jest zapewnienie opieki nad dziećmi w czasie strajku. Na razie nie wiadomo, jak szkoły poradzą sobie z zapewnieniem nauki. W niektórych elbląskich placówkach za strajkiem opowiedziało się 100 proc. nauczycieli. Pomoc dyrektorom deklarują... parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej.
       - Wraz z panią poseł [Elżbietą Gelert – przyp. red.] możemy zająć się dziećmi i uczestniczyć w lekcjach, w różnych szkołach, jeżeli tylko nauczyciele będą chcieli skorzystać z naszej oferty – zadeklarował senator Jerzy Wcisła na dzisiejszej (25 marca) konferencji prasowej.
       Pomysł trzeba przyznać dość śmiały. Zbliżają się bowiem wybory do europarlamentu, a szkoła, niejako z definicji, powinna pozostać miejscem apolitycznym.
       - Parlamentarzyści, którzy nie kandydują do europarlamentu, mają prawo również w trakcie kampanii wykonywać obowiązki wynikające z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora pod warunkiem, że nie będą prowadzić agitacji politycznej – wyjaśnił poseł Jacek Protas, w przeszłości dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim.
       Poseł Jacek Protas w inicjatywie elbląskich parlamentarzystów nie będzie uczestniczył, ponieważ kandyduje do parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.
       - To będą lekcje o parlamencie polskim i europejskim. Podejmiemy tematy m.in. czym senatorowie i posłowie się zajmują. Ja już wiele lekcji w różnych szkołach przeprowadziłem – mówił Jerzy Wcisła.
       Wizyty parlamentarzystów (różnych opcji) w różnych szkołach nie są niczym wyjątkowym. Jerzy Wcisła jest częstym gościem w jednej ze szkół w Braniewie, która nosi imię Senatu.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama