UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Partnerska współpraca Elbląga

 
Elbląg, Partnerska współpraca Elbląga
(fot. nadesłana)

Tradycyjnie już podczas Elbląskiego Święta Chleba w naszym mieście gościły miasta partnerskie. W sobotę w Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z delegacjami goszczącymi w Elblągu. Było ono okazją do rozmów na temat dotychczasowej i przyszłej współpracy.

W tegorocznym Święcie Chleba uczestniczyły delegacje miast: Compiegne - Francja, Tarnopol -Ukraina, Nowogródek – Białoruś, Narwa -Estonia, Kaliningrad, Bałtijsk – Rosja, Stavanger – Norwegia, Hincesti – Mołdawia, Liepaja – Łotwa, Terni - Włochy i Hrabstwa West Wiltshire - Wielka Brytania.
       - Bardzo cieszę się, że mogę powitać Państwa w naszym mieście, że po raz kolejny gościcie na Elbląskim Święcie Chleba. Od wielu lat współpracujemy z różnymi miastami, wymieniamy się doświadczeniami i integrujemy naszych mieszkańców. 26 lat temu podpisaliśmy pierwsze umowy z łotewską Liepają i szwedzkim Ronneby. W tym roku świętujemy ćwierć wieku współpracy z Tarnopolem. Przez te lata udało się nam wiele zrobić. Gdyby ta współpraca dotyczyła tylko władz miasta to byłaby ona bardzo miałka. Nam zależy, aby to mieszkańcy wspólnie podejmowali różne inicjatywy zarówno kulturalne, sportowe, turystyczne, edukacyjne, czy gospodarcze. Tak się dzieje i mam nadzieję, że te kontakty będą się rozwijały - podkreślał prezydent Witold Wróblewski, podczas spotkania, które odbyło się Kamieniczkach Elbląskich.
       - Współpraca miast partnerskich jest bardzo ważna. W tym roku obchodzimy 25 lecie współpracy między Elblągiem i Tarnopolem. Co roku ta współpraca się rozszerza. Dzięki tej aktywności poznajemy swoje kultury, ale i dobre praktyki stosowane w Elblągu – mówił Wiktor Szumada, przewodniczący Rady Miasta w Tarnopolu.
       Podczas spotkania prezydent przypomniał najważniejsze inicjatywy, które są realizowana w naszym mieście właśnie dzięki współpracy z miastami partnerskimi, w tym wspólny projekt rewitalizacji parków miejskich w Elblągu i Kaliningradzie.
       – Wspólnie z merem przygotowujemy projekt do programu współpracy transgranicznej Polska – Rosja. Jest to namacalny dowód i bardzo ważny element naszej współpracy - zaznaczył prezydent.
       - Za kilka tygodni będziemy mieć gotowy projekt by złożyć go do komitetu, list intencyjny jest podpisany, trwają robocze spotkania. Jesteśmy gotowi do realizacji projektu – mówiła Dina Szeląg – Kierownik Wydziału Stosunków Międzynarodowych- Administracja Okręgu Miejskiego Kaliningrad.
       Miasto pozyskuje również nowych partnerów. Od dwóch lat Elbląg współpracuje z mołdawskim miastem Hîncești.
       - W Elblągu jestem po raz drugi. Te kontakty będą się rozwijać, bardzo pozytywnie na to patrzę. Liczę na to że w przyszłym roku przyjedziemy ze sporą grupą młodzieży i zaprezentujemy elblążanom specjalny program – zaznaczył Alexandru Botnari – mer Hîncești.
       Wszystkie delegacje wyraziły wolę dalszej współpracy i przygotowywania wspólnych projektów między innymi w zakresie promocji turystycznej, kultury, wymiany młodzieży, czy rozwoju przedsiębiorczości.
       Robocze spotkanie było także okazją do degustacji pieczywa regionalnego, przygotowanego przez delegacje miast partnerskich.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Już czas usunąć komunistów ze stanowisk. Już czas lepiej późno niż wcale, trzeba to zrobić. Już czas, żeby Polska stała się Wielką Polską. Już czas, by Polacy mogli cieszyć się wolnością. Już czas, najwyższy czas na zmiany, beton w końcu pęknie. Już czas, żeby antykomuna zagrała wszędzie. Już czas, by z letargu wyrwać serca patriotów. Już czas, żebyś był na radykalne zmiany gotów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  cyt.Basti(2017-09-07)
 • Zenada taki ryj
 • ciekawe jak przedziałek się dogadał, na migi chyba, albo walnął z pięć maluchów i mu się jęzor rozwiązał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  kreciol(2017-09-07)
 • tylko lans, przyjęcia, bankieciki, fotografię ot i cała praca Wróbla i spółki, banda nierobów
Reklama