UWAGA!

Pasmo sukcesów szpitala

Szpital Wojewódzki w Elblągu otrzymał kolejną nagrodę za dobrą jakość usług i "serce dla pacjenta". W plebiscycie Gazety Olsztyńskiej, w głosowaniu pacjentów, Szpital Wojewódzki w Elblągu został wybrany najlepszym w województwie warmińsko-mazurskim, najlepszym lekarzem okazał się ortopeda z tego szpitala - Eligiusz Bylicki, a najlepszą pielęgniarką została oddziałowa oddziału okulistycznego - Irena Rzepczyńska.

Wszyscy otrzymali "Złote serca". Wcześniej, również w plebiscycie pacjentów, placówka zyskała miano "Szpitala przyjaznego dziecku", a później akredytację potwierdzającą stosowanie europejskich procedur leczenia.
     - Te nagrody zawsze zobowiązują, a najważniejsze jest to, że tak oceniają nas pacjenci - powiedział dr Tadeusz Naguszewski.
     Na fali tych sukcesów dyrekcja szpitala szykuje nowe inwestycje. Pod koniec czerwca lub na początku lipca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym zostanie oddany do użytku nowoczesny oddział kardiologiczny wraz z oddziałem intensywnego nadzoru. Szpital planuje także na następny rok bardzo dużą inwestycję - modernizację bloku operacyjnego i oddziału intensywnej opieki medycznej. Jak zapowiada dyrektor Elżbieta Gelert, nowy oddział kardiologiczny będzie bardzo dobrze wyposażony w specjalistyczny sprzęt do leczenia chorób serca.
     - Pierwsi pacjenci trafią do nas najprawdopodobniej już w lipcu - mówi dyrektor Gelert.
     Modernizacja bloku operacyjnego i OIOM-u również jest konieczna.
     - Przebudowa to jedna sprawa, natomiast OIOM musimy doposażyć - mówi dr Tadeusz Naguszewski, dyrektor do spraw lecznictwa. - Dobrze wyposażony oddział intensywnej opieki medycznej jest niezbędny dla potrzeb ratownictwa medycznego, a w szczególności do leczenia urazów wielonarządowych.
     Prace nad projektem modernizacji tych oddziałów mają rozpocząć się we wrześniu. Na razie trudno mówić o kosztach.
     - To jest bardzo duży projekt, a jego realizacja może potrwać dwa lata - powiedziała dyrektor Gelert.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ile w związku z tym będzie zwolnionych pracowników?
 • ALE MI WIELKI sukces!!!!!!!!!plebiscyt "Gazety Olsztyńskiej". Ciekawe jakim sposobem, skoro w Elblągu nawet nie wychodzi "Gazeta Olsztyńska" tylko jej mutacja pod nazwą - "Dziennik niby Elbląski"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nieczytam(2002-06-07)
 • Panie "NIECZYTAM" warto czytać wszystkie, bo jak podali to podczs X edycji WOŚP oddział noworodków i intensywnej terapii otrzymał I-sze miejsce wspólnie z oddziałem w Warszawie za swoją działalność. Było to w TV i prasie, a to że w woj. szuwarowo - bagiennym ma I, co w tym dziwnego . Ma ++++++ Tylko czemu ( jak wynika z pracy ) nadrody zbiera dyrekcja, a w zarobkach personelu ( głównie pracującego na ten sukces ) brak odniesienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytający(2002-06-10)
 • O to właśnie chodzi.Dlaczego nagrody zbiera dyrekcja. Przecież to personel na to zasłużył. Dzięki niemu jest najlepszy a nie dzięki dyrekcji, która nawet nie wie co szię tak właściwei dzieje na danym oddziale. To tylko szary człowiek na to zasłużył.Ale u nas się już utarło, że co dobrego to tylko dyrekcja a co złego to pracownik.
 • Tak to już jest: jeden zap...dala, a drugi chodzi na bankiety.
Reklama