UWAGA!

Patrol na Yamahach

Dwa nowe motocykle marki Yamaha trafiły we wtorek do elbląskiej komendy policji. Każdy kosztował 25 tys. zł. Pieniądze na ich zakup pochodzą z Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Na drogi województwa warmińsko - mazurskiego łącznie trafiło 16 nowych motocykli. Po dwa pojechały do Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Giżycka, Braniewa i Bartoszyc, zaś cztery - do Ełku. Są to motory lekkie, przeznaczone do służby w obszarze zabudowanym oraz do zabezpieczania imprez masowych. W Elblągu Yamahy zaparkowały we wtorek.
     - Zostaną one wykorzystane do patrolowania miasta - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Elblągu Alina Zając. - Oprócz tych dwóch lżejszych, mamy jeszcze także dwa ciężkie motory - również marki Yamaha. One jednak bardziej sprawdzają się na "siódemce". Nie znam zbyt dobrze parametrów technicznych nowych naszych nabytków, ale na pewno wyciągną one ze 150 km/h.
     Motocykle są wyposażone w specjalne hełmy, w których znajdują się urządzenia do łączności. Można na nich także zamontować radary do śledzenia prędkości. Policjanci, którzy będą pełnić służbę na motocyklach, mają już przygotowane skórzane kombinezony do jazdy - dla każdego po jednym, stosownie do ich sylwetki. Patrole na nowych Yamahach pojawią się na elbląskich drogach najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu, chyba że przeszkodzi im w tym pogoda.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama