UWAGA!

Pensja prezydenta Wilka

 
Elbląg, Prezydent Jerzy Wilk będzie zarabiał nieco mniej od swojego poprzednika
Prezydent Jerzy Wilk będzie zarabiał nieco mniej od swojego poprzednika (fot. AD)

12 030 zł - tyle będzie zarabiał prezydent Elbląga Jerzy Wilk, czyli o ok. 300 zł mniej od poprzednika. Tak zdecydowali radni podczas dzisiejszej (25 lipca) sesji.

Ostatnią kwestią poddaną pod dyskusję sesyjną było ustalenie wynagrodzenia prezydenta Elbląga. Jak wyjaśniał przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak, w wynagrodzenie to wchodzić będzie: wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 6 200 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 2 100 zł, dodatek specjalny w wysokości 30 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego łącznie w kwocie 2 490 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1 240 zł.
       W sumie wynagrodzenie obecnego prezydenta Elbląga Jerzego Wilka wynosić będzie 12 030 zł. Przypomnijmy, że najwyższe możliwe wynagrodzenie prezydenta to 12 365 zł, które otrzymywał Grzegorz Nowaczyk.
      
SO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • hehe
 • Ten dodatek za wieloletnią, nienaganną i jak rozumiem służalczą, pełną poświęcenia służbę Jego Małej Wysokości w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego za wieloletnią służbę w PISSSSS!!!!! Jeśli się odrobinkę pomyliłem, to przepraszam i proszę koleżanki i kolegów o sprostowanie będę zobowiązany na przyszłość.
 • ciekawe czy by wyżył za 1500 zł i z tego zrobił opłaty jak wiekszość nas pracujących na ten chory kraj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  8
  Czytelnik_MOBI_46158(2013-07-25)
 • "Aby było nam lepiej"
 • kpina jakaś, ciekawe jakby udało mu się przeżyc za1180 zl
 • Miała być polityka oszczędności. .. dlaczego prezydent nie ma minimalnej pensji prezydenckiej?
 • nie rozumiem skoro prezydent Elblaga może zarabiac 12 tysto dlaczego pracodawcy nie proponuja normlanych zarobków dla tzw normlanych pracowników zwykłych ludzi a nie najnizsza krajowa albo i czesto ponizej
 • a może tak panie Prezydencie zacznijmy oszczędzać od góry??? Szuka Pan m. in. oszczędności w oświacie, więc na pewno nauczyciele będą mieli obcięty dodatek motywacyjny do symbolicznych 50zł, bo przecież miasta nie stać na więcej. Proponuję odjąć ze swojej pensji dodatek funkcyjny i specjalny, miasto biedne, to i niech Prezydent trochę zbiednieje. ..
 • Ni to co, robimy referendum?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  4
  Specjalistaodreferendum(2013-07-25)
 • oto zapowiadane oszczędności według Wilka, czyli wszyscy oszczędzamy, nawet nasz wspaniały włodarz zgodził się łaskawie na 300 zł obniżki. Czy to nie cudowne?
 • 12 030 !!!!!???? ja, zarabiając niewiele więcej niż średnia krajowa uważam, że są to wystarczające pieniądze na dostatnie i w miarę spokojne życie w tym biednym mieście. .. niebywała zachłanność i pazerność. aby było nam lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  5
  KRZYSZTOF1983(2013-07-25)
 • powinien dostać tylko to co na początku czyli 6200 zł brutto to maks
Reklama